توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹
بلاخره ماه رویت شد و ماه شوال فرا رسید
ماه احسان و نیکی را پشت سر گذاشتیم اگر چه احسان و خوبی لطف همیشگی خداست و زمان و مکان خاص ندارد و ما نیز کماکان باید آنرا ادامه دهیم و خوشا به سعادت کسانیکه در این تمرین و آموزش یکماهه؛ یازده ماه دیگر را از رمضان الگو می گیرند.
بلاخره ماه رویت شد و ماه شوال فرا رسید
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز ماه احسان و نیکی را پشت سر گذاشتیم اگر چه احسان و خوبی لطف همیشگی خداست و زمان و مکان خاص ندارد و ما نیز کماکان باید آنرا ادامه دهیم و خوشا به سعادت کسانیکه در این تمرین و آموزش یکماهه؛ یازده ماه دیگر را از رمضان الگو می گیرند.

در دعای جوشن کبیر خواندیم که خدا در وعده خود صادق است. وعده او تخلف ناپذیر است. عذاب او عدل است. احسان او قدیمی و همیشگی است. لطف او بیشمار و بی نهایت است. مهربانی او مطلق و شامل همه می شود.

رمضان به ما آموخت که هواسمان به اطرافیان و مستمندان هم باشد. اگر بتوانیم آموخته های رمضان را بکار ببندیم، قطعا لطف و نگاه خدای متعال برهمه بندگان همیشگی و استمرار دارد.

اگر چه احسان در رمضان ویژه و ثواب مضاعف دارد اما طی سال هم می تواند توسط بنده های خوب خدا ادامه پیدا کند احسان مادی از ضرورت امروز جامعه ما می باشد. چه بسا لطف و احسان بندگان به هم دائمی شود و خدای متعال بواسطه احسان و همدلی بندگانش بلا و مشکلات را از جامعه اسلامی بر طرف نماید.

مردم ما امروز تشنه محبت و احسان هستند یعنی بشریت امروز در جامعه جهانی بدنبال این گمشده با ارزش است.

احسان انواع دارد و یک نوع آن مادی است و شاخه ها و مراحل دیگری هم دارد. امیدواریم در سال جدید با همدلی و دوستی ومهربانی بتوانیم این توصیه و ارزش الهی را در خود زنده نگه داشته و افزون نمائیم. ان شاءالله

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ فرهادنیا
کد مطلب : 310999