توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶
آلمان ترمز تحریم طلای روسیه را کشید
صدراعظم آلمان گفت:‌ تحریم واردات طلای روسیه نه فقط در جمع کشورهای گروه ۷ بلکه در سطح اتحادیه اروپا باید تصمیم‌گیری شود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، طی مصاحبه‌ای با شبکه خبری ZDF گفت: پیشنهاد آمریکا به اتحادیه اروپا برای تحریم واردات طلا از روسیه باید در داخل این اتحادیه مورد بحث قرار گیرد و نباید فقط در جمع گروه ۷ در این باره تصمیم‌گیری شود.

وی گفت: ما در حال بحث در این باره هستیم، اما این مسئله باید در اتحادیه اروپا هم مطرح شود، به خاطر همین تصمیم‌گیری نهایی از سوی گروه ۷ محلی از اعراب ندارد.

صدراعظم آلمان افزود: کسانی که از تحریم‌های ضد روسیه حمایت می‌کنند، اطمینان داشته باشند که اتحادیه اروپا به هدفمند کردن بیشتر تحریم‌ها ادامه خواهد داد.

موضوع تحریم طلای روسیه نخستین بار هفته گذشته از سوی جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا به عنوان راهکاری برای اعمال فشار بیشتر علیه مسکو به خاطر درگیری نظامی با اوکراین مطرح شد. سپس روز یکشنبه انگلیس اعلام کرد که به همراه آمریکا، ژاپن و کانادا می‌خواهد واردات طلا از روسیه را تحریم کند. پیش‌بینی می‌شود به زودی این تحریم اجرایی شود.

هفته گذشته چارلز میشل، دبیر کمیسیون اروپایی، نیز گفت که اتحادیه اروپا می‌خواهد در دور  جدید تحریم‌هایش علیه روسیه موضوع تحریم طلا را بگنجاند اما هنوز در این زمینه تصمیم‌گیری نهایی انجام نشده است.

روسیه ۸.۵ درصد طلای جهان را تولید می‌کند و پس از چین و استرالیا سومین تولیدکننده طلا در جهان به شمار می‌رود.

برخی کارشناسان می‌گویند همانند آنچه در موضوع تحریم نفت و گاز روسیه شاهد هستیم تحریم طلای روسیه هم نتیجه معکوس علیه کسانی که آن را اعمال می کنند خواهد داشت.
مرجع : فارس
کد مطلب : 312801