۳
توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۹
همسران طلاب را دریابید!!
روزهای تلخی بر معیشت طلاب حوزه‌های علمیه در حال رقم خوردن است. تورم لجام گسیخته و کوشش هر چند دولت برای حمایت از اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه و غفلت تام و تمام از وضعیت معیشت طلاب و فضلای حوزه!
همسران طلاب را دریابید!!
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز روزهای تلخی بر معیشت طلاب حوزه‌های علمیه در حال رقم خوردن است. تورم لجام گسیخته و کوشش هر چند دولت برای حمایت از اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه و غفلت تام و تمام از وضعیت معیشت طلاب و فضلای حوزه!

خط فقر در سال جاری یازده میلیون تومان اعلام شده و درآمد متوسط حوزویان کمتر از دو میلیون است!!

کاش مساله به همین جا ختم می‌شد.

حسب روال متعارف زن و شوهرها در خانواده ایرانی به همراه فرزندان خود گاه و بیگاه به بازار، پارک، سینما، کنار دریا و ... می‌روند. که تاثیر بسیاری بر کاهش فشارهای مختلف زندگی می‌گذارد.

اما خانواده‌های حوزویان در این میان کجا باید بروند تا باری بند از دل برگشایند و غبار غم از ذهن و جان بشویند؟!

در وضعیتی که تبلیغات مستمر و مسموم دشمنان در کنار ضعف و سوء مدیریت‌ها همه ضعف‌ها را متوجه حوزویان ساخته است و کار از اهانت و اسائه گاه به ضرب و جرح کشیده شده است، چگونه انتظار است یک فاضل یا طلبه حوزه دست زن و فرزند خود را بگیرد و با خیالی آسوده پای به بازار گذارد یا پارک و فضای طبیعی را به نظاره نشیند؟!

فاضلان حوزه و طلاب به هر روی مکرر پای از خانه بیرون گذاشته و با حضور در جلسات درس و بحث و مباحثات علمی حال و هوایی عوض می‌کنند، اما همسران و بالطبع فرزندان آنان چه مجال و مجلسی دارند تا اندکی از فضای خانه فاصله بگیرند؟!

پیداست که این امر چون سر دلبران در حدیث دیگران مورد توجه قرار نخواهد گرفت.

وقتی فقر معیشت اهالی حوزه و فشار اجتماعی غیر منصفانه که متوجه آنان است را کنار هم بگذاریم، چه برآیندی بدست خواهد آمد؟!

راستی مدیران حوزه، مراجع مکرم، خیرخواهان حوزه و ... به مناسبت روز مادر و زن برای تدارک ذره‌ای از فشارهای اقتصادی بر خانواده و همسران حوزویان چه قدم خیری برداشتند؟!

چقدر توانستند حتی با هدیه یک گل به آنان اعلام کنند که ما از فداکاری، وفا، خدمت بی‌دریغ و تحمل شما به خاطر همراهی با سختی زندگی اقتصادی اهالی حوزه غافل نیستیم؟!

خداوند ما را بیش از پیش با وظایف‌مان آشنایی و آشتی دهد.

علی نصیری
کد مطلب : 308969
۱۴۰۰-۱۲-۱۹ ۱۱:۵۰:۰۰
واقعا باید فکری به حال معیشت طلاب نمایند
 
جواد
۱۴۰۰-۱۲-۲۷ ۰۶:۳۵:۳۳
به کوشش این قشر زحمت کش است که دین زنده نگهداشته شده.
 
۱۴۰۰-۱۲-۲۸ ۱۵:۱۳:۴۲
قشر بی نام