دولتِ رها شده

2 اسفند 1399 ساعت 23:07

آیا افزایش بی رویه قیمتها بصورت روزانه و هفته ای در خصوص گوشت؛ مرغ؛ تخم مرغ؛ روغن؛ قندوشکر؛ حبوبات؛ لبنیات؛ و کلیه مایحتاج عمومی؛ نهاده های دامی؛ تولیدات داخلی؛ آهن، میلگرد و انواع فولاد؛ سیمان؛ تولیدات پتروشیمی و سایر مصالح ساختمانی؛ خودرو؛ طلا؛ ارز و صدها قلم کالای دیگر؛ که دولت متولی توزیع و کنترل و نظارت بر آنها بوده و داخلی هم می باشد؛ آیا اینها هم تقصیر دولت در سایه است؟


به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز درحین گرماگرم مذاکرات هسته ای که تیم مذکراه کننده برجام به دستور شخص روحانی برای امضاء هرگونه توافقی عجله داشته و در کمال بی دقتی و بی توجهی به بندها و مُفاد حقوقی قرارداد در گرداب دشمن قرار داشته و بایک شور و شعفِ خیالی و فرضی و قلابی؛ ملت ایران را در انتظار گُل وبلبل و میوه باغ برجام و حل معیشت اقتصادی قرارداده بودند؛ آقای رئیس جمهور از آفتاب تابان؛ فتح الفتوح؛ و پیروزی قرن سخن گفته و اظهار می داشتند که برجام را خدا آورد.

نکته حائز اهمیت اینست که:
آقای روحانی بارها با شدت خشم و عصبانیت اظهار می کردند که هرموقع درحال نتیجه گرفتن مذاکرات هستیم عده ای موشک و تونل زیر زمینی نشان می دهند و به ادامه و نتیجه برجام لطمه می زنند و یا بارها اعلام کرده و می کنند که دولت در سایه مزاحم دولت ایشان است و نمی گذارند کارها بخوبی پیش برود و با این ادعاء؛ ناتوانی و بی عُرضگی خود را به گردن دولت در سایه می اندازند و بلاخره معلوم نشد که این دولت فرضی در سایه چه کسانی هستند که در روند اجرای مسئولیت دولت قانونی اخلال می کنند که این ادعاء از اساس دروغ و برای فرار از پاسخگویی به مردم بوده است.

بفرض اینکه: دولت در سایه ای در مذاکرات برجام مزاحم بوده و یا اِخلال ایجاد کرده است آیا افزایش بی رویه قیمتها بصورت روزانه و هفته ای در خصوص گوشت؛ مرغ؛ تخم مرغ؛ روغن؛ قندوشکر؛ حبوبات؛ لبنیات؛ و کلیه مایحتاج عمومی؛ نهاده های دامی؛ تولیدات داخلی؛ آهن، میلگرد و انواع فولاد؛ سیمان؛ تولیدات پتروشیمی و سایر مصالح ساختمانی؛ خودرو؛ طلا؛ ارز و صدها قلم کالای دیگر؛ که دولت متولی توزیع و کنترل و نظارت بر آنها بوده و داخلی هم می باشد؛ آیا اینها هم تقصیر دولت در سایه است؟ یا عدم کنترل و نظارت  سازمانها و نهادهای دولتی و بی برنامه گی در وزارتخانه های صمت و کشاورزی و سایر وزراتخانه های مرتبط وبی عرضه گی دولت تدبیر وامید است وشاید هم خیانت مدیران و کارگزاران نفوذی در دولت می باشد.

دولت روحانی رها شده است؛ بویژه در این چند ماه باقیمانده فقط روز را شب می کنند و هیچگونه احساس مسئولیتی درخدمت رسانی به مردم را ندارند و ظاهراً گروه نفوذی در دولت؛ قصد عصبانی کردن مردم را تا مرز انفجار؛ در این مقطع حساس دارند .

امروز اعصاب و روان مردم بهم ریخته و احساس غُربت و تنهائی و سرخوردگی می کنند و لذا اعتقادشان به انقلاب و ولایت دست و پا و زبانشان را بسته است و گرنه تکلیف این دولت بی عُرضه و بی کفایت را برای همیشه روشن می کردند.

آخر مگر می شود که کشور اینقدر رها بشود و هر کسی هر بلائی که خواست به سرمردم بیاورد و هیچ اقدام عملی و سازنده ای درجهت رسیدگی به حلِ مشکلات مردم از سوی دولتِ تزویر نشود.

۲  اسفند ۹۹  فرهادنیا


کد مطلب: 294223

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcj8xe8tuqeh8z.fsfu.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir