نگاهی به سیره سیاسی حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها)

17 دی 1400 ساعت 16:04

این بزرگ بانوی جهان اسلام، در دفاع عملی و نظری از #ولایت و امامت، به‌عنوان مهم‌ترین رکن نظام سیاسی اسلام، از هیچ تلاشی دریغ ننمود تا اینکه در این مسیر به شهادت رسید.


به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز این بزرگ بانوی جهان اسلام، در دفاع عملی و نظری از #ولایت و امامت، به‌عنوان مهم‌ترین رکن نظام سیاسی اسلام، از هیچ تلاشی دریغ ننمود تا اینکه در این مسیر به شهادت رسید.

به چند نموده اکتفا می‌کنیم:

1️ حضور عملی درصحنۀ نبرد با غاصبان: آنگاه‌که غاصبان به خانه امام علی(ع) هجوم آورده و آن را آتش زده، حضرت را با تمام اهانت برای گرفتن بیعت به مسجد بردند و...، حضرت صدیقه طاهره(س) عملاً در صف اول مبارزه با دشمنان قرار گرفت و از ولایت و امامت دفاع کرد، در این نبرد، از نامردان و مسلمان نمایانی چون مغیره، قنفذ و سرانشان، سیلی، تازیانه و لگدخورده بین در و دیوار مسمار به سینه‌اش رفت و... تا این‌که به همین دلیل به شهادت رسید.

2️ تبیین نظری ولایت: حضرت فاطمه زهرا(س) در موقعیت‌های مختلف، به تشریح اهمیت ولایت اهل‌بیت(ع) و غصب شدن این منصب الهی پرداختند. یکی از معروف‌ترین بیانات حضرت، خطبه فدکیه در مسجدالنبی(ص) است که در عصر خلافت ابوبکر ایراد نمودند.

3️ گریه دفاعی: گریه‌های حضرت زهرا(ع) درواقع مبارزه منفی با دستگاه غاصب خلافت بود، - نه‌فقط گریه عاطفی بر فقدان پدر- گریه بر غربت اسلام، قرآن و دستورات دینی، گریه بر غصب خلافت، گریه بر مظلومیت امام علی(ع) و انحراف امت اسلامی از مسیر اصلی و صراط مستقیم بود.


کد مطلب: 306851

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcamine649nwa1.k5k4.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir