توصيه به ديگران
۰
جمعه ۱۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۴
نگاهی به سیره سیاسی حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها)
این بزرگ بانوی جهان اسلام، در دفاع عملی و نظری از #ولایت و امامت، به‌عنوان مهم‌ترین رکن نظام سیاسی اسلام، از هیچ تلاشی دریغ ننمود تا اینکه در این مسیر به شهادت رسید.
نگاهی به سیره سیاسی حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها)
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز این بزرگ بانوی جهان اسلام، در دفاع عملی و نظری از #ولایت و امامت، به‌عنوان مهم‌ترین رکن نظام سیاسی اسلام، از هیچ تلاشی دریغ ننمود تا اینکه در این مسیر به شهادت رسید.

به چند نموده اکتفا می‌کنیم:

1️ حضور عملی درصحنۀ نبرد با غاصبان: آنگاه‌که غاصبان به خانه امام علی(ع) هجوم آورده و آن را آتش زده، حضرت را با تمام اهانت برای گرفتن بیعت به مسجد بردند و...، حضرت صدیقه طاهره(س) عملاً در صف اول مبارزه با دشمنان قرار گرفت و از ولایت و امامت دفاع کرد، در این نبرد، از نامردان و مسلمان نمایانی چون مغیره، قنفذ و سرانشان، سیلی، تازیانه و لگدخورده بین در و دیوار مسمار به سینه‌اش رفت و... تا این‌که به همین دلیل به شهادت رسید.

2️ تبیین نظری ولایت: حضرت فاطمه زهرا(س) در موقعیت‌های مختلف، به تشریح اهمیت ولایت اهل‌بیت(ع) و غصب شدن این منصب الهی پرداختند. یکی از معروف‌ترین بیانات حضرت، خطبه فدکیه در مسجدالنبی(ص) است که در عصر خلافت ابوبکر ایراد نمودند.

3️ گریه دفاعی: گریه‌های حضرت زهرا(ع) درواقع مبارزه منفی با دستگاه غاصب خلافت بود، - نه‌فقط گریه عاطفی بر فقدان پدر- گریه بر غربت اسلام، قرآن و دستورات دینی، گریه بر غصب خلافت، گریه بر مظلومیت امام علی(ع) و انحراف امت اسلامی از مسیر اصلی و صراط مستقیم بود.
کد مطلب : 306851