توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۰
امیرعبداللهیان خطاب به همتای ترکیه‌ای: توسل به عملیات نظامی زمینی کمکی به حل مشکلات نمی‌کند
وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای ترکیه‌ای در پی تشدید تنش در مرزهای ترکیه و سوریه گفت: توسل به عملیات نظامی زمینی نه تنها کمکی به حل مشکلات نمی‌کند، بلکه باعث خسارت‌ و پیچیده‌تر شدن وضعیت خواهد شد.
امیرعبداللهیان خطاب به همتای ترکیه‌ای: توسل به عملیات نظامی زمینی کمکی به حل مشکلات نمی‌کند
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، حسین امیرعبداللهیان و مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه دیشب در پی تشدید تنش در مرزهای ترکیه و سوریه تلفنی گفت‌وگو کردند.

در این رایزنی تلفنی، آخرین وضعیت تحولات مرزی و درگیری‌های نظامی بین دو کشور ترکیه و سوریه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر خارجه ایران در این گفت‌وگو ضمن اشاره به درک جمهوری اسلامی ایران از نگرانی‌های امنیتی ترکیه و لزوم رفع این نگرانی‌ها، تاکید کرد:تحقق این امر مستلزم تداوم گفت‌وگوهای امنیتی فیمابین دو کشور بوده و توسل به عملیات نظامی زمینی نه تنها کمکی به حل مشکلات نخواهد کرد، بلکه موجب ایجاد خسارت‌ و پیچیده‌تر شدن وضعیت خواهد شد.

امیرعبداللهیان همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای ارائه هر گونه کمک به منظور حل و فصل  سیاسی مشکلات موجود بین دو کشور اعلام کرد.

وزیر خارجه ترکیه نیز در این گفت‌وگو ضمن تشریح وضعیت جاری و مواضع کشورش در قبال آن، از نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران تقدیر کرد و مقرر شد این تماس‌ها ادامه یابد.
کد مطلب : 317434