توصيه به ديگران
۰
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۶
چرا آیت الله به علمای طراز اول ایران اسلامی اهانت کرد!
آنچه که در اذهان جامعه مطرح شد این بود که چرا آقای هاشمی در خصوص علمای طراز اول کشور اینگونه سخن به زبان آورد؟ آیا رسیدن به هدف وی، که همان عنوان ریاست بر خبرگان می باشد باعث می شود که هر وسیله ای توجیه شود حتی ناصالح دانستن علمای طراز اول ایران اسلامی؟
چرا آیت الله به علمای طراز اول ایران اسلامی اهانت کرد!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز، اظهارات چندی پیش آقای هاشمی رفسنجانی در خصوص نمایندگان مجلس خبرگان رهبری نمونه بارزی از افراط گری در لوای اعتدال می باشد!

بنا بر این گزارش چندی پیش روزنامه جمهوری اسلامی ( تریبون رسمی آقای هاشمی رفسنجانی) در جواب آیت الله خاتمی ضمن تکذیب عدم تمایل هاشمی به ریاست خبرگان نکته ای را به نقل از وی بیان کرد که اهانت به علمای طراز اول کشور می باشد.

روزنامه جمهوری اسلامی به نقل از منبع نزدیک به هاشمی ( که البته همین مطلب در سایت شخصی آقای هاشمی نیز درج شد )، گفت: " آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درباره کاندیدا شدن برای ریاست مجلس خبرگان رهبری نه تنها چنین مطلبی نگفته‌اند، بلکه در پاسخ به سؤالی در همین زمینه گفته‌اند درصورتی که بعضی افراد که آنها را برای ریاست خبرگان صالح نمی‌دانم قصد کاندیدا شدن داشته باشند، آمادگی خود را برای کاندیداتوری ریاست این مجلس اعلام خواهم کرد."

به گزارش خبرنگار ما اما آنچه که در اذهان جامعه مطرح شد این بود که چرا آقای هاشمی در خصوص علمای طراز اول کشور اینگونه سخن به زبان آورد؟ آیا رسیدن به هدف وی، که همان عنوان ریاست بر خبرگان می باشد باعث می شود که هر وسیله ای توجیه شود حتی ناصالح دانستن علمای طراز اول ایران اسلامی؟

بر فرض مثال اگر فرد یا افرادی که مد نظر این سخن هاشمی هستند در رقابت با وی و با نظر مجتهدان مردم بر کرسی ریاست مجلس خبرگان جلوس نماید آنوقت وی چگونه می خواهد به تمام مردمی که بطور غیر مستقیم در این انتخاب دخیل بوده اند و توهین شده است پاسخ بدهد؟

و نکته مهمتر این است که آقای هاشمی که خود با فیلتر شورای محترم نگهبان مشکل دارد و آن را سخت گیرانه می داند آنوقت چطور به افرادی که از این فیلتر عبور کرده اند برچسب غیر صالح می زند و مدعی تسامح و تساهل و اعتدال نیز می شود؟

به گزارش عصر امروز از محتوای سخنان آقای هاشمی که البته با دید بزرگ و سعه صدر خبرگان ملت و رسانه های اصولگرای داخلی بر خلاف رسانه های خارج از کشور که حداکثر استفاده را برای اهانت به خبرگان بدست آوردند، به حاشیه چندانی تبدیل نشد ولی به نظر می رسد تا اسفندماه سال جاری که موعد انتخابات جایگزین فقیه مجاهد حضرت آیت الله مهدوی کنی رحمت الله علیه می باشد چنین برخوردی برای تحت فشار قراردادن منتخبان ملت در مجلس خبرگان، در بین طرفداران آقای هاشمی کم نباشد!
کد مطلب : 94836