۱
توصيه به ديگران
۰
شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۵
خلاف گویی به نام دین/ چرا دادگاه ویژه روحانیت برخورد نمی کند؟
مواردی که حسین انصاری‌راد به عنوان تجسس برشمرده است هیچ ربطی به اقدامات نیروی انتظامی که می خواهد با موارد فساد علنی برخورد نماید ندارد ولی معلوم نیست که چطور وی بین این دو مقوله هیچ تفکیکی قائل نشده است.
خلاف گویی به نام دین/ چرا دادگاه ویژه روحانیت برخورد نمی کند؟
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز مقوله مبارزه با فساد در جامعه و برخورد با پدیده علنی مظاهر فساد از مواردی است که عموم مردم متدین بارها از حکومت خواسته اند تا مورد عمل قرار بگیرد.

بنا بر این گزارش اما متاسفانه در سالهای گذشته هر دولتی که سرکار آمده است اصل مهم هشتم قانون اساسی را به فراموشی سپرده و در مواردی هم که مردم به صورت خودجوش و یا نیروی انتظامی به خاطر نوع وظیفه اش خواهان برخورد بوده اند با ممانعت دولتها و افراد مغرض و بی سواد مواجه گردیده اند.

به گزارش خبرنگار ما در سالهای گذشته وقتی امت حزب الله از روی دغدغه دینی در خیابان بصورت دست جمعی، به امر معروف و نهی از منکر اقدام می کردند رسانه های زنجیره ای و اصلاح طلبان به مخالفت با آنان بر می خواسته و این نوع اقدامات را از وظایف حکومت برمی شمردند و مردم را از وظیفه دینی خود برحذر می کردند!

اما حالا که نیروی انتظامی قصد برخورد با پدیده بدحجابی در ماشینها و سطح خیابان را دارد باز برخی، زبان به اعتراض گشوده و جالب اینکه به اسم دین و برخلاف نص صریح دین با این نوع اقدامات مقابله می نمایند.

به عنوان نمونه هفته گذشته حسین انصاری راد روحانی اصلاح طلب در گفتگو با شرق اظهاراتی را بر زبان جاری نموده که هر طلبه ای که کمی درس خارج خوانده باشد متوجه می شود که وی با اغراض سیاسی تمام و قلب متون دینی و فقط برای خوش آمد برخی، چنین مطالبی را بیان نموده است که جای آن نه در روزنامه بلکه در مباحث طلبگی و دروس حوزوی می باشد.

علاوه بر اینکه مواردی که وی به عنوان تجسس برشمرده است هیچ ربطی به اقدامات نیروی انتظامی که می خواهد با موارد فساد علنی برخورد نماید ندارد ولی معلوم نیست که چطور وی بین این دو مقوله هیچ تفکیکی قائل نشده است.

وی در بخشی از اظهارات خود گفته است که: " به‌هرحال افراد در رفت‌وآمد خود در سطح شهر ممکن است خطایی مرتکب شوند، اینکه افرادی، شماره پلاک خودرو که مثلا ممکن است متعلق به پدر یا مادر آن جوان باشد را بردارند و سپس با والدین تماس بگیرند و آبروی آن جوان را ببرند، چه ملاک دینی و قانونی‌ای دارد؟..."

باید به وی گوش زد نمود که کجای دین گفته است که می شود با لوازم دیگران خلاف شرع انجام داد و شخص از پیگرد معاف باشد پس حرمت جامعه و حقوق سایر شهروندان که نادیده گرفته می شود چه می شود؟ و ثانیا مگر این پدر و مادر در قبال فرزندان خود تکلیف ندارند که آنان را برای ایجاد مزاحمت سایرین رها می نمایند و ثالثا آن جوان اگر از رفتن آبرویش نزد پدرو مادر هراسان بود که دست به ایجاد مزاحمت برای مردم نمی زد! که الان باید تاوان آن را پس بدهد.

ولی با تمام اظهارات بی ربط انصاری راد که دست آویز سایر رسانه های معاند برای حمله به نظام گردیده است باید گفت، آنچه که نیروی انتظامی قصد برخورد با آن را دارد مبارزه با فساد علنی می باشد که متاسفانه در جامعه فراوان به چشم می خورد و نیازی به تجسس از احوالات شخصی افراد را ندارد.

اینکه افرادی در ماشین کشف حجاب می نمایند و یا صدای موسیقی آنان گوش دیگران را آزار می دهد، و یا برای نوامیس مردم مزاحمت ایجاد می نمایند، کجایش نجسس در احوالات شخصی است که این عالم نما، اصل اقدام ارزنده نیروی انتظامی را مورد حمله و تخطئه قرار داده است و معلوم نیست که چرا دستگاه محترم قضایی و مخصوصا دادگاه محترم ویژه روحانیت با وی هیچ برخوردی نمی نمایند.
کد مطلب : 157658
ناشناس
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۰۷:۱۳:۴۸
مقابله گزینشی با معضلات جامعه جواب نمیده .اگر تمام معضلات جامعه دغدغه اقایان باشه مثل فقر فحشا اعتیاد عدالت اجتماعی دغدغه مسیولین محترم قرار بگیره حتما جواب میده