۱
توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹
 انتخاب روحانی حاصل سه غفلت بود ⁉️
چگونه فردی باسابقه نمایندگی مجلس؛ فرمانده پدافند هوائی کشور و دبیر شورای عالی امنیت ملی؛ ۱۶ سال برای تحصیل به یک کشور صدرصد دشمن رفت وآمد داشته و از نظر شورای نگهبان و نهادهای امنیتی نادیده گرفته شده و بسادگی از کنار آن عبور کرده و برای پُست مهم‌ ریاست جمهوری مورد تائید قرار گرفته است؟
 انتخاب روحانی حاصل سه غفلت بود ⁉️
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز انتخاب روحانی حاصل سه غفلت بود:

✅  غفلت اول:

۱- چگونه فردی باسابقه نمایندگی مجلس؛ فرمانده پدافند هوائی کشور و دبیر شورای عالی امنیت ملی؛ ۱۶ سال برای تحصیل به یک کشور صدرصد دشمن رفت وآمد داشته و از نظر شورای نگهبان و نهادهای امنیتی نادیده گرفته شده و بسادگی از کنار آن عبور کرده و برای پُست مهم‌ ریاست جمهوری مورد تائید قرار گرفته است؟ قشر متوسط به پائین جامعه چگونه می توانست در آن مقطع تشخیص درست داشته باشد؟

۲- به نظر می رسد شورای نگهبان با غفلت در مرحله اول و با خوشبینی کامل؛ حسن روحانی را تائید و انتخاب نهائی را به عهده خود مردم‌ و رای دهندگان واگذار کرده بود اما در دور دوم حداقل انتظار می رفت که با ارائه طرح سه فوریتی به مجلس این خلاء قانونی عدم احراز صلاحیت رئیس جمهور مستقر را پُرکند تا مجبور نشود که این ریسک خسارتبار قطعی را به مردم تحمیل نماید.

✅ غفلت دوم توسط مردم:

۱- دلخوری از عملکرد دو سال آخر احمدی نژاد، غفلت و لجاجت مردم و عدم توجه به رهنمودهای رهبری و فریب خوردن از شعارهای روحانی مثل دوگانه جنگ و اقتصاد؛ سرهنگ‌ و حقوقدان؛ برجام بعنوان حلال مشکلات و ترفندهای تبلیغاتی منافقانه؛ فضا سازی و حمایت هاشمی و اصلاح طلبان و ترغیب قشر خاکستری علیه نامزدهای انقلابی و بعبارتی نزدیک بودن به تفکر رهبری مثل قالیباف و جلیلی یک دوگانه تندرو و معتدل را برای مردم به تصویر کشیده و آنها را در یک جبهه واحد به نفع روحانی در دور اول هدایت نموده است. 

۲- عملکرد خسارتبار ملموس و آشکار روحانی در دور اول بویژه برجام و تورم بالا و شرطی کردن اقتصاد و گره زدن معیشت مردم به برجام و حقوقهای نجومی، نفوذ در تیم مذاکره کننده، وجود مدیران نالایق و حزبی بویژه در بخش مسکن و صدها مورد دیگر چیزی نبود که مردم مشاهده نکرده باشند. و عجیب است همین مردم با همان تجربه تلخ چهارساله برای باردوم حتی ۶ میلیون رای بیشتر از دور اول به روحانی دادند. در حالیکه هیچ گشایشی در زندگی آنها و اقتصاد کشور نشده بلکه بدتر شده بود. سئوال؟ حالا در اینجا مقصر کیست و چه کسی باید مواخذه شود جز خود مردم؟

✅ غفلت سوم، مجلس:

۱- غفلت و بی بصیرتی اثر گذاران در مجلس نهم بویژه رئیس و نواب مجلس و اصولگرایان تقلبی و دوگانه سوز در تصویب ۲۰دقیقه ای برجام از نکات بسیار مهمی است که باید فاجعه نامید.

۲- خیانت نمایندگان اصلاح طلب مجلس دهم بویژه رئیس آن در مواجهه با عدم پاسخگوئی روحانی به ۵ سئوال اساسی نمایندگان مجلس؛ می بایست موضوع به دستگاه قضا ارجاع و برکناری روحانی رقم می خورد انجام نشد.
 
۳- مجلس یازدهم در اولین فرصت عزم استیضاح روحانی را داشت که معلوم نیست چرا این اقدام را متوقف نمود و شاید هم بخاطر صرفه و صلاح و یا غفلت و یا مصلحت از اینکار صرف نظر نمود.‌‌

ادامه دارد ...

۷ آذر ۱۴۰۱  فرهادنیا
کد مطلب : 317371
۱۴۰۱-۰۹-۰۸ ۱۶:۴۸:۲۵
روحانی ۴۲ سال به مردم دروغ گفت وباید محاکمه شود