توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۴
مجلس نمایندگان آمریکا طرح ممنوعیت فروش هواپیمای مسافربری به ایران را تصویب کرد
مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را که فروش هواپیمای مسافربری به ایران را ممنوع می‌کند، به تصویب رساند.
مجلس نمایندگان آمریکا طرح ممنوعیت فروش هواپیمای مسافربری به ایران را تصویب کرد
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از آسوشیتدپرس، مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را که فروش هواپیمای مسافربری به ایران را ممنوع می‌کند، به تصویب رساند.

 
این طرح روز پنجشنبه با 243 رأی موافق در برابر 174 رأی مخالف تصویب شد و بر اساس آن قانونگذاران آمریکایی وزارت خزانه‌داری این کشور را از صدور مجوز به بانک‌های‌ آمریکایی برای تأمین مالی خرید هواپیما توسط ایران منع می‌کند.

 
دولت باراک اوباما دو روز پیش وعده داد که قانون مربوط به لغو قرارداد صادرات هواپیماهای مسافربری به ایران را وتو خواهد کرد چرا که این قانون به توافقنامه هسته‌ای که از اوایل 2016 اجرایی شده، لطمه خواهد زد.

 
قانون مجلس نمایندگان آمریکا آخرین تلاش جمهوری‌خواهان برای متوقف کردن فروش هواپیماهای مسافربری به ایران توسط ایرباس و بوئینگ به شمار می‌رود، اقدامی که بر اساس توافق هسته‌ای مجاز شناخته شده است.

 
این طرح که «بیل هویزنگا»، نماینده جمهوری‌خواه پیش‌نویس آن را ارائه کرده وزارت خزانه داری آمریکا را از صدور هر گونه مجوز برای مؤسسات مالی آمریکا در ارتباط با صادرات یا صادرات مجدد هواپیماهای تجاری به ایران منع می‌کند. طرح «هویزنگا» به‌علاوه مجوز فروش بوئینگ و ایرباس به ایران را نیز لغو می‌کند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 180724