توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۰
آخرین وضعیت مزایده دو باشگاه سرخابی
رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد خریدار باشگاه استقلال از مزایده خرید این باشگاه کنار گذاشته شد. وی همچنین مبلغ اعلام شده از سوی خریداران باشگاه پرسپولیس را هم بیان کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، میرعلی اشرف پوری‌حسینی، در مورد آخرین وضعیت مزایده فروش سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ضمن بیان مطلب فوق گفت:با وجود اینکه سپرده به موقع واریز نشده است، ۴ پاکت وجود داشت. ما اصرار کردیم آنها را باز کنیم اما دو نفر از خریداران اعلام کردند اقدام به واریز سپرده نکردند، لذا امکان گشودن پاکت وجود نداشت.

وی افزود: یکی از این دو متقاضی خریدار استقلال بود. همین مساله باعث شد مزایده برای خرید باشگاه استقلال نشود. در این خصوص هیات واگذاری باید تصمیم بگیرد که آیا می‌تواند مزایده دیگری را ظرف مدت کوتاه «۱۰ روزه» دوباره تکرار کند یا تصمیم دیگری در این خصوص این باشگاه گرفته می‌شود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی اضافه کرد: برای خرید سهام باشگاه پرسپولیس هم ۳ پیشنهاد مطرح شد که یکی از این خریداران، در سفر به تهران دچار مشکل شده و ظاهرا مدرک واریز پیش پرداخت هم همراه خودش بود که ما برخلاف میل باطنی خود، نتوانستیم پاکت ایشان را باز کنیم.

وی با بیان اینکه این خریدار به خاطر غفلت در پرداخت مبلغ ودیعه، کنار گذاشته شد، تاکید کرد: دو پیشنهاد باقیمانده، یکی ۲۹۸ میلیارد تومان و دیگری ۲۹۶ میلیارد و ۶۶۶ میلیون تومان است. اصرار دارم که نام آنها را نگویم زیرا یکی از آنها احتمالا به دلیل اقدام نکردن به موقع، در مزایده حضور نخواهد داشت.

پوری‌حسینی اضافه کرد: با این حال باید پیشنهادها را با وزرای مربوطه مطرح کنیم تا اما و اگرها نسبت به این موضوع رفع شود. این پیشنهادها در اوایل هفته آینده در نشست نهایی بررسی شده و سپس نام برنده اعلام می‌شود. البته این امکان وجود دارد، نتیجه یکشنبه یا دوشنبه مشخص شود.

وی تاکید کرد: به علت تعطیلی روز شنبه و اینکه دو وزیر باید به عنوان عضو شوراری هیات واگذاری در این خصوص اظهار نظر کنند که نتیجه واگذاری پرسپولیس تا یکشنبه یا دوشنبه آینده و مزایده استقلال در فاصله زمانی کوتاه ۱۰ روزه از دوشنبه یا سه‌شنبه آینده تکرار می‌کنیم. تا متقاضیان پاکت‌های خود را دوباره تحویل دهند.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی همچنین در مورد تاخیر علیرضا معظمی‌نیا یکی از خریدان پرسپولیس که برگه واریز فیش هم در اختیارش بود، تاکید کرد: باید صبر کند که اگر یکی از دو بخش باقیمانده برنده شوند که کار تمام است، در غیر اینصورت می‌تواند در صورت تکرار مزایده، در آن شرکت کند. البته معظمی‌نیا اعلام کرد پول ودیعه را از کشور امارات واریز کرده که تاخیر به وجود آمده، به خاطر سیستم بانکی است.
کد مطلب : 116454