توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۹
عجب بازار مکاره ای؟
بلاخره پس ازچندماه مطالعه و بررسی، دولت آقای رئیسی به این نتیجه رسیده که باید به یک اصلاح اقتصادی دست بزند و دیگر ارز ۴۲۰۰ تومانی را به حلقوم مفتخوران و مفسدین اقتصادی نریزد تا بتواند وعده های خود را عملی نماید که مهمترین آنها همین اقدام افزایش یارانه ها و آزاد سازی قیمت بعضی اقلام فساد زا می باشد.
عجب بازار مکاره ای؟
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز ظاهراً مثل عصر عاشورا همه بی خبران و فرصت طلبان مترصدزمان بوده و هستند که بیایند بزنند و ببرند؛ آتش بزنند؛ غارت کنند؛ اسیر ببرند و هر چه دلشان خواست انجام بدهند.

بلاخره پس ازچندماه مطالعه و بررسی، دولت آقای رئیسی به این نتیجه رسیده که باید به یک اصلاح اقتصادی دست بزند و دیگر ارز ۴۲۰۰ تومانی را به حلقوم مفتخوران و مفسدین اقتصادی نریزد تا بتواند وعده های خود را عملی نماید که مهمترین آنها همین اقدام افزایش یارانه ها و آزاد سازی قیمت  بعضی اقلام فساد زا می باشد .

به چند نکته اساسی توجه کنید

۱- دراین مقطع حساس بسیاری از کارخانه ها و شرکتهای تولیدی بویژه مواد غذایی با بهره گیری از رانت اطلاعاتی از عرضه تولیدات خود به بازار خودداری و احتکار کردند که افزایش قیمت دهند.

۲- برخی بنکداران، تجار؛ و واسطه ها نیز کالاهای مورد نیاز مردم را به گروگان گرفته و پنهان نمودند.

۳- اکثر مغازه ها هم به تبعیت این دو گروه بالا به اقدامات مشابه دست زدند.

۴- ا زسوئی دیگر تعدادی از مردم به فروشگاهها هجوم برده و مثل سال ۹۷ وبه بهانه قحطی و ترس از آینده به خرید بیش از نیاز خود اقدام نمودند و تا جائیکه اکثر مراکز خرید بصورت یکجا تخلیه گردید و حتی اجناس بی کیفیت و تاریخ مصرف گذشته و نامرغوب خود را هم به قیمت چندین برابر به مردم قالب کردند و نتیجه اش کمبود مصنوعی در کشور مشاهده و سودجویان به ثروت هنگفتی دست پیدا کردند و باز قشر ضعیف جامعه ‌جا ماندند.

۵- بخش مهمی از این التهابات توسط رسانه های معاند و عوامل داخلی و خود مردم دامن زده شد. و باز دشمن موفق شد و چنان بازار مکاره ای ظرف یکهفته بوجود آمد که گوئی همه چیز تمام شده و کشور به خط آخر رسیده است .

✅ خوب یک سئوال اساسی و منصفانه👇

عجیب است که طی ۸ سال دولت روحانی؛ یارانه ها همان ۴۵ هزار تومان بوده و هیچ اقدام موثری در جهت کمک به قشر ضعیف جامعه صورت نگرفته بود و مردم هم‌ درباغ خیالی برجام در چیدن سیب و گلابی رویایی و خیالی بودند و هیچ اعتراضی هم نکردند و حالا که دولت مردمی با اقدام حکیمانه خود به افزایش یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومانی نموده است. صدای اعتراضها بلند شده است. باید بررسی کرد که چه کسانی با اقدام اصلاح اقتصادی کشور مخالف بوده و منافع آنها به خطر افتاده است.

قطعاً؛ در ماههای آینده ضمن ثبات اقتصادی؛ مردم متوجه خواهند شد که چه اقدام اساسی و عالمانه ای توسط دولت کارآمد صورت گرفته است بشرطی که مردم صبور و همراه دولت باشند و وارد این بازاره مکاره نشوند و فرصت و اجازه دهند تا آقای رئیسی به شعارها و وعده های انتخاباتی خود جامه عمل بپوشاند.

۲۷  اردیبهشت  ۱۴۰۱  فرهادنیا
کد مطلب : 311529