توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲
کنایه حکمتیار به مولوی عبدالحمید
رئیس حزب اسلامی افغانستان در کنایه‌ای به سخنان مولوی عبدالحمید امام جمعه مسجد مکی زاهدان که خواستار صلح با رژیم کودک‌کش صهیونیستی شده بود، آنچه را در فلسطین رخ می‌دهد جنایاتی دانست که با حمایت غرب توسط رژیم صهیونیستی انجام می‌شود.
کنایه حکمتیار به مولوی عبدالحمید
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، سخنان هفته گذشته مولوی عبدالحمید، امام جماعت مسجد مکی زاهدان در نماز جمعه این شهر، مبنی بر درخواست صلح با رژیم اشغالگر صهیونیستی، واکنش‌های مستقیم و غیرمستقیمی را میان شخصیت‌های مذهبی و سیاسی به‌دنبال داشته است.

مولوی عبدالحمید علاوه بر سخنان جنجالی در مسائل داخلی ایران، سعی دارد با اظهار نظر درباره تحولات کشور افغانستان، خود را به‌عنوان چهره‌ای ذی‌نفوذ در این کشور و میان مقامات دولت موقت طالبان نیز نشان دهد.

جالب اینکه سخنان عبدالحمید درباره مسائل افغانستان، این روزها مستمع و مشتری نام‌آشنایی پیدا کرده است؛ این مشتری نام‌آشنا کسی نیست جز «زلمی خلیل‌زاد» نماینده ویژه پیشین آمریکا در امور افغانستان! خلیل‌زاد چندی پیش به دولت موقت کابل توصیه کرد که مطابق سخنان عبدالحمید، مسائل این کشور به‌ویژه مسئله تحصیل دختران افغان را حل‌وفصل کنند.

خلیل‌زاد که به‌نظر می‌رسد پامنبری مجازی امام جماعت مسجد مکی زاهدان شده است، طی اظهاراتی از دولت موقت طالبان خواست که به سخنان روز گذشته مولوی عبدالحمید درباره به‌کارگیری نیروهای زبده و نه افراد و نزدیکان خود در وزارتخانه‌ها و دوایر اداری، جامه عمل بپوشانند.

اصرار نماینده ویژه پیشین آمریکا در امور افغانستان به هیئت حاکمه افغانستان مبنی بر استفاده از نسخه تجویزی مولوی عبدالحمید در حالی صورت می‌گیرد که اخیراً اظهارات عبدالحمید به‌ویژه در دفاع از فرقه ضاله بهائیت به‌شدت مورد انتقاد علمای جهان اسلام قرار گرفته است.

وی در همین راستا در اظهارات هفته گذشته در خطبه‌های نماز جمعه و درست یک روز پس از آنکه نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی با یورش به مردم بی‌دفاع فلسطین در شمال کرانه باختری در اردوگاه جنین، دست به کشتار وحشیانه زدند و 10 نفر را به شهادت رساندند و حدود 20 نفر را زخمی کردند، خواستار صلح با اسرائیل شد!

علاقه عبدالحمید به ورود در مسائل افغانستان از یک‌سو و از سوی دیگر درخواست وی برای صلح با اسرائیل، سبب شده است که تحلیلگران مسائل افغانستان سخنان دیروز گلبدین حکمتیار، رئیس حزب اسلامی افغانستان را پاسخی کنایه‌آمیز به سخنان امام جماعت مسجد مکی زاهدان برشمرند.

حکمتیار در خطبه‌های نماز جمعه روز گذشته در کابل با اشاره به مشکلات متعدد جهان اسلام به‌ویژه فلسطین، گفته بود: «این روزها در فلسطین، مردم و جوانان این کشور با حمایت غرب، به خاک و خون کشیده می‌شوند».
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 320321