توصيه به ديگران
۰
شنبه ۲ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۷
سه مولفه اعتماد مردم به نظام، قدرت نظامی و اقتصادی در مبحث سیاست خارجی بسیار موثر است
اگر تمام دستگاه ها و مسئولین خود را ملزم به اجرای بند بند اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری بدانند در مدت کوتاهی می توانیم به قدرت اقتصادی بزرگی که متکی به نیروی داخلی باشد دست پیدا کنیم.
سه مولفه اعتماد مردم به نظام، قدرت نظامی و اقتصادی در مبحث سیاست خارجی بسیار موثر است
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز دکتر حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص اقتصاد مقاومتی ابلاغی رهبر معظم انقلاب به عصر امروز گفت :در زمینه اعتماد مردم به نظام مردم ما سی و پنج سال است پشتوانه نظام بوده اند و حضور آنها در راهپیمایی ها و انتخاباتهای گوناگون دلیل این مدعاست.

وی اظهار داشت: دربحث قدرت نظامی علی رغم اینکه سی سال است جمهوری اسلامی ایران در تحریم همه جانبه غرب است به پیشرفتهای چشمگیری دست یافته ایم و این تاحدی بوده است که دو تن از مدیران ارشد وزارت خارجه آمریکا و سازمان سیا در یک مقاله مشترک که دو سال پیش نگاشته شده بود به این موضوع اعتراف کرده اند و به مسولین آمریکایی در رابطه با حمله نظامی به جمهوری اسلامی ایران هشدار داده بودند.

وی افزود: آنها در این مقاله صراحتا نوشته اند آیا کسانی که به طبل جنگ با جمهوری اسلامی می کوبند از تاریخ درس عبرت نگرفته اند.

وی اظهار داشت: همین پشتوانه مردمی و قدرت نظامی باعث شد که غرب فشارش را بر مولفه سوم یعنی اقتصاد متمرکز کند اما این تمرکز چه زمانی برما فشار خواهد آورد زمانیکه ما صنعت تولید بومی اقلامی را که مورد نیازمان هست نداشته باشیم.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: وقتی ما کالاهای استراتژیک و مورد نیازمان را بتوانیم در داخل تولید کنیم اثر تحریم های اقتصادی به میزان چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد و این بدان معناست که در عرصه سیاست خارجی هیچ قدرتی نخواهد توانست به ملت ایران فشار بیاورد.

مولفه اقتصادی آنچنان مهم است که چین وقتی بعنوان یک قدرت اقتصادی مطرح می شود جزو مهمترین کشورهای تهدید کننده آمریکا محسوب می شود لذا اگر تمام دستگاه ها و مسئولین خود را ملزم به اجرای بند بند اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری بدانند در مدت کوتاهی می توانیم به قدرت اقتصادی بزرگی که متکی به نیروی داخلی باشد دست پیدا کنیم.
کد مطلب : 76709