توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۴۱
دولت نسبت به رفتارهای غیر طبیعی آمریکا در پسابرجام، واکنش متناسب نشان دهد
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط کشور در دوران پسابرجام، گفت: دولت نسبت به رفتارهای غیر طبیعی آمریکا در پسابرجام، واکنش متناسب نشان دهد.
دولت نسبت به رفتارهای غیر طبیعی آمریکا در پسابرجام، واکنش متناسب نشان دهد
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به شرایط کشور در دوران  پسابرجام و لزوم راستی‌آزمایی متقابل از سوی جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: روز گذشته دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر اجرای تعهدات برجام از سوی تهران صحه گذاشت و رئیس‌جمهور نیز در نامه‌ای به مقام معظم رهبری بر مزایای توافق هسته‌ای اشاره کرد.

 
وی افزود: ما در شرایطی به سر می‌بریم که برجام با تمام انتقادها و محاسنی که در مورد آن مطرح شد در حال اجرا است و اجرای برجام به معنای اجرای توافق بین دو طرف جمهوری اسلامی ایران و 1+5، به صورتی است که طرفین توافق باید نسبت به تعهدا‌تشان پایبندی لازم را داشته باشند.

 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به تأکید امروز رهبر معظم انقلاب بر لزوم هوشمندی بیش از پیش دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی در قبال نقض عهد آمریکا و 1+5، یادآور شد: طی سال‌های گذشته جمهوری اسلامی ایران نهایت همکاری را با طرف مذاکره‌کننده به عمل آورد که نزدیک‌ترین آن، آزادی جیسون رضائیان و برخی محکومین دیگر در پی این مذاکرات بود، اما طبق روال گذشته، بلافاصله با پاسخ نامتناسب از سوی آمریکا مواجه شدیم.

 
طلا ادامه داد: این در حالی است که آمریکا بلافاصله پس از از اینکه جیسون رضائیان و دیگر محکومان پایشان را از مرزهای ایران بیرون گذاشتند، موضوع تحریم‌های موشکی علیه جمهوری اسلامی مطرح شد که این نشانه عدم حُسن‌نیت غرب در قبال همکاری‌های جمهوری اسلامی است.

 
وی با بیان اینکه فقدان حُسن‌نیت از سوی نظام امپریالیستی در استراتژی سیاست خارجی این کشورها درونی شده است، تصریح کرد: چنانکه رهبر معظم انقلاب نیز در پاسخ به نامه رئیس‌جمهور تاکید کردند، این حقیقت قابل کتمان نیست که دولت یازدهم، در قبال انجام این توافق هزینه‌های سنگینی را متقبل شده است، بنابراین با توجه به نقض عهد همیشگی غرب در مورد ایران، دستگاه سیاست خارجی و وزارت امور خارجه باید به صورت شبانه‌روز نسبت به اجرای تعهدات آمریکا هوشیار باشد و مواضع غرب را پایش کند.

 
نماینده مردم تهران در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: دولت یازدهم باید ضمن پرهیز از انفعال در سیاست خارجی و پایش تعهدات آمریکا و 1+5، نسبت به رفتارهای غیرطبیعی دولتمردان این کشور در پسابرجام واکنش متناسب نشان دهد.
کد مطلب : 147873