توصيه به ديگران
۰
شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷
جاماندگان
با کمال تاسف خانواده های بسیاری در سراسر کشور وجود دارند که بغیر از معیشت روزانه حتی برای تهیه قرص و دارو و درمان خود عاجز وناتوان می باشند.
جاماندگان
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز با کمال تاسف خانواده های بسیاری در سراسر کشور وجود دارند که بغیر از معیشت روزانه حتی برای تهیه قرص و دارو و درمان خود عاجز وناتوان می باشند. ازسوئی دیگر طلبه ها و روحانیونی ازجمله سادات را م یشناسیم که هیچگونه امکانات رفاهی و مادی نداشته و ضمن مستاجربودن؛ اغلب سال را با شهریه حداقلی طلبگی و یا نماز و روزه و خواندن قران استیجاری زندگی می کنند و بخاطر شآن روحانیت و مناعت طبع و عزت نفس؛ بگونه ای در محل و فامیل ظاهر می شوند که افشاء نشوند.

لذا غیرت دینی و انسانی ما نباید اجازه بدهد که افراد ضعیف از جمله قشر حوزوی و دینی ما فراموش شده و یا جا بمانند.
بخشی از مردم دیگر هم هستند که بر اثر استیصال و آسیبهای زندگی و تنگدستی و بی پناهی؛ با کمکهای مردمی و از طریق صدقه؛ کفارات؛ نذورات؛ ابن سبیل؛ فطریه و امثالهم زندگی را سپری می کنند و درحقیقت جاماندگان واقعی اینها هستند. در حالیکه تعداد قابل توجهی از مردم ایران دارای توان مالی بالا و خانه و خودروهای های اضافی و ویلا در کیش و شمال و سایر شهرها دغدغه ای دیگ ربجز آسایش و رفاه ندارند.

🔺این در حالی است که میلیونها نفر از زن و مرد ایرانی بصورت شبانه روزی در فضای مجازی مشغول جروبحثهای سیاسی و سرگرمیهای متنوع و وقت گذرانی و هزینه های اضافی هستند در حالیکه تعداد قابل توجهی از همین هموطنان با آبرو و شریفِ جامانده؛ عضو همین گروههای مجازی هستند اما کسی آنها را نشناخته و اعتنائی نمی کند.

🔸جدای از اسلامی و انقلابی بودن؛ انسانیت و اخلاق انسانی حکم می کند که این جاماندگان بدون تقصیر توسط مدیران گروههای مجازی و سایر مردم‌ شناسائی و عزتمندانه مورد حمایت قرار بگیرند و نگذارند که از غصه زندگی آب شوند و چه پدرانی که از فرط خجالت و غیرت و دست تنگی دچار مریضی افسردگی و پیری زود رس شده اند.

دختران و پسران جوان و پاکدامنی هستند که جدای از وضعیت بسیار اسفناک مالی؛ در صف و انتظار و نیاز ازدواج قرار دارند اما موانع بسیاری از جمله مالی باعث محروم شدن آنها از این موهبت الهی شده است.‌

در این شبهای پایانی ماه مبارک رمضان تقاضا مندیم هرکسی به اندازه ای که می تواند وارد این امر پسندیده الهی بشود  و قسمتی از دارائی و شادی خود را با جاماندگان تقسیم نماید. قطعا خدای متعال از مصرف و نوع حلالیکه به ما داده  حساب خواهد کشید و حرام کنندگان را نیز مجازات خواهد کرد.
 
۹  اردیبهشت  ۱۴۰۱  فرهادنیا
کد مطلب : 310870