توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۸
هشدار یادلین درباره جبهه‌های نگران‌کننده برای اسرائیل
رئیس سابق سازمان ضد اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی در گفت‌وگویی از جبهه‌هایی که عامل نگرانی این رژیم است، صحبت کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، «عاموس یادلین» رئیس سابق سازمان ضد اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی و رئیس کنونی اندیشکده مطالعات امنیت داخلی این رژیم در گفت‌وگویی به «جبهه‌های نگران‌کننده در رویارویی با ایران و حزب‌الله» پرداخت.

وی در گفت‌وگو با کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی از سردرگمی رژیم صهیونیستی در قبال پرونده هسته‌ای ایران گفت و افزود، اولین جبهه نگران‌کننده در این باره موضوع هسته‌ای است به نحوی که «غنی‌سازی ایران به ۶۰ درصد رسیده؛ ما در وضعیتی هستیم که نمی‌دانیم چه سیاستی پیش بگیریم».

یادلین ادامه داد: نمی‌دانیم باید از بازگشت به توافقی حمایت کنیم که ایران را از نظر هسته‌ای به عقب برمی‌گرداند اما پول زیادی به آن می‌دهد یا اینکه از عدم بازگشت به توافق حمایت کنیم که این سیاست رسمی اسرائیل است اما اگر ایران غنی‌سازی ۹۰ درصدی انجام داد یا از توافق منع گسترش سلاح هسته‌ای خارج شد، چه کنیم؟

این ژنرال صهیونیست دو جبهه نگران‌کننده دیگر برای تل‌آویو را «پروژه دقت موشکی حزب‌الله» و موضوع سوریه عنوان کرد و گفت: سیاست داخلی و اینکه اسرائیل به کدام سمت می‌رود را مشاهده کرده‌ام. ما قبل از پایان سال چالش‌های بزرگی داریم؛ از ایران و حزب‌الله گفتم، اینها امور بسیار مهم هستند؛ درباره ایران هسته‌ای و حزب‌الله، (بحث حزب) راست و چپی وجود ندارد.

در همین ارتباط، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی ماه فوریه خود گفت، لبنان این قدرت را دارد که موشک‌های خود را به هزاران موشک نقطه‌زن تبدیل کند.

همچنین هفته جاری، روزنامه «رأی الیوم» نوشت، حزب‌الله در جنگ احتمالی آینده علیه رژیم صهیونیستی مانند جنگ ۳۳ روزه نخواهد بود و شش غافلگیری مهم برای صهیونیست‌ها دارد.
کد مطلب : 312517