توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۰
سیره پیامبر(ص) قابل اجرا نیست؟
گاهی شنیده می شود که افراد ناآگاه و معاند اظهار می دارند که اسلام و بعثت پیامبر(ص) مربوط به ۱۴۰۰ سال پیش است و در عصرنوین و تکنولوژی امروز دستورات پیامبر(ص) قدیمی و قابل پیاده شدن نیست.
سیره پیامبر(ص) قابل اجرا نیست؟
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز گاهی شنیده می شود که افراد ناآگاه و معاند اظهار می دارند که اسلام و بعثت پیامبر(ص) مربوط به ۱۴۰۰ سال پیش است و در عصرنوین و تکنولوژی امروز دستورات پیامبر(ص) قدیمی و قابل پیاده شدن نیست.

چه کسی گفته که سیره پیامبر(ص) قابل اجرا نیست؟ پیامبر(ص) فرمودند: با هم مهربان باشید و با زبان خوش با هم حرف بزنید. به یکدیگر ظلم نکنید و حریم انسانیت را حفظ کنید. در امانتداری و وفای بعهد حتی به غیر مسلمان پایبند باشید.

دروغ نگوئید و از غیبت و تهمت بپرهیزید. درستکاری و اخلاق را در خود و دیگران رواج دهید. ربا نخورید و ربا ندهید. حق یتیم را رعایت کنید. با زیر دستان خود مثل برده برخورد نکرده و ضعیفان جامعه را تکریم کنید.

مدیران و کارگزاران حکومت در محبت به مردم و حل مشکل آنان و حفظ بیت المال بشدت کوشا باشند. و فرمودند که بهترین شما نزد خدا کسی است که به مردم سود برساند.

پیامبر(ص) در مدینه؛ دولت و حکومت تشکیل دادند که اهداف بعثت را که همان به کمال رساندن مردم است پیاده نمایند.

پیامبر(ص) فرمود دشمن خدا و رسول(ص) را بعنوان دوست و سرپرست خود قرار ندهید. نگاهتان به علی(ع) باشد و از او پیروی کنید و به نماز و روزه و حجاب و حرام و حلال خدا اهمیت بدهید.

مگر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری غیر از دستورات بعثت و بیش از آن گفته و یا می گویند که در عصر کنونی قابل اجراء نباشد.

جهان امروز گرفتار همان جاهلیت سنتی قبل از بعثت است با این تفاوت که در عصر کنونی؛ جاهلیت بصورت مدرن و توسط مستکبرین عالم بویژه آمریکا خودنمائی می کند.

انقلاب اسلامی ایران بعثت عصر ماست که ریشه در بعثت پیامبر(ص) دارد و باید در مقابل شرک و کفر و نفاق و زور ایستاد.

امروز شناسنامه انقلاب اسلامی بر گرفته از بعثت پیامبر(ص) است و کسی نمی تواند بگوید که دستورات پیامبر(ص) مربوط به ۱۴۰۰ سال پیش است بلکه انقلاب اسلامی ایران ادامه دهنده بعثت و رسالت آن؛ نجات و هدایت بشریت است و باید باشدت کامل با استکبار وتبعیض وفساد بین المللی مبارزه کرد تا مقدمات ظهور آماده شود. ان شاءالله

۱۰  اسفند  ۱۴۰۰  فرهادنیا
کد مطلب : 308783