توصيه به ديگران
۰
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۴۸
اندر حکایت آب در هاون کوبیدن حکام عرب و سران اروپایی
علیرغم اینکه بلومبرگ گزارش کرده بود کشورهای عربی در حال انجام آخرین تلاش‌ها برای همراه‌ کردن آمریکا در خصوص برقراری آتش‌بس در غزه هستند، اما سعی شان بی نتیجه ماند و شورای امنیت سازمان ملل متحد برای قطعنامه ای که خواستار آتش بس فوری در غزه شده بود با رأی موافق ۱۳ کشور، رأی ممتنع انگلیس و وتوی آمریکا، شرمسارانه نتیجه را به آمریکا و اسرائیل واگذار نمود.
اندر حکایت آب در هاون کوبیدن حکام عرب و سران اروپایی
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز علیرغم اینکه بلومبرگ گزارش کرده بود کشورهای عربی در حال انجام آخرین تلاش‌ها برای همراه‌ کردن آمریکا در خصوص برقراری آتش‌بس در غزه هستند، اما سعی شان بی نتیجه ماند و شورای امنیت سازمان ملل متحد برای قطعنامه ای که خواستار آتش بس فوری در غزه شده بود با رأی موافق ۱۳ کشور، رأی ممتنع انگلیس و وتوی آمریکا، شرمسارانه نتیجه را به آمریکا و اسرائیل واگذار نمود.

♦️البته واضح است که کشورهای عربی با رویکرد التماسی نمی توانستند تأثیری در رأی آمریکاییها بگذارند، چرا که در عمل هیچ اقتداری از خود نشان نداده اند.

♦️نماینده فرانسه در این باره گفته است که:
"این شورا به دلیل عدم اتحاد و به دلیل نشان ندادن تعهد راستین به مذاکرات شکست خورده است."؛
اما واقعیت این است که این نوع رأی گیریها با توجه به ساختاری که در سازمان ملل وجود دارد به یک شوخی زشت و گستاخانه بیشتر شبیه است.

❌ سران اروپایی باید بدانند که با این نمایش مضحک نمی توانند آتش خشم اعتراض مردم خود را نسبت به کشتار غزه خاموش نمایند و در این رأی گیریِ تصنعی که نتیجه آن با توجه به اطلاع از رویکرد صد در صد جانبدارانه ی امریکا از اسرائیل کاملا واضح و مشخص بوده، خود را ضد جنایت، خیرخواه مردم فلسطین و یا طرفدار صلح نشان دهند.

♦️حقیقت این است، تا وقتیکه اهرم فشاری علیه امریکا و اسرائیل از سوی جامعه جهانی وجود نداشته باشد این تقلاهای ملالت بار صرفا بر تشت رسوایی و فضاحتِ سرانِ بزدل دولتها می کوبد و بس.

♦️پایان جنایات صهیونیستها به عزمی مقتدرانه و صادقانه نیاز دارد نه تلاشهای مذبوحانه و منافقانه.

✍ مریم اشرفی گودرزی
کد مطلب : 331830