توصيه به ديگران
۰
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۱۲
تصاویر/ دستگیری مظنونین بمب‌گذاری بوستون
تصاویر/ دستگیری مظنونین بمب‌گذاری بوستون
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از فرارو، مأموران پلیس آمریکا دومین مظنون بمب‌گذاری مسابقه ماراتن «بوستون» را پس از چند روز عملیات تعقیب و گریز گسترده، سرانجام در داخل یک قایق که در حیاط پشتی خانه ای پناه گرفته بود، دستگیر کردند.
 
به گزارش روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست»، پلیس آمریکا پس از چند روز امنیتی کردن شهر بوستون و حومه آن سرانجام «زوخار سارنایوف» 19 ساله، دومین مظنون بمب‌گذاری را جمعه شب به وقت محلی، دستگیر کرد.
 
عملیات تعقیب و گریز منجر شده بود که سارنایوف در حیاط یک منزل پنهان شود و در حالی دستگیر شد که یکی از شهروندان «واترتاون» داخل قایقی که پشت خانه‌اش قرار گرفته بود، خون مشاهده کرد.
 
مظنون بمب‌گذاری بوستون، در زیر یک کاور پلاستیکی و درون قایقی پنهان شده بود که آغشته به خون بود.
 
دو مظنون بمب‌گذاری بوستون، برادر بودند که در قرقیزستان زندگی می‌کردند و احتمالاً قبل از آنکه در اوایل تا اواسط دهه 2000 به آمریکا سفر کنند، در کشورهای دیگری به سر می‌بردند.
 
مأموران پلیس پس از دریافت تماس تلفنی شهروند مذکور در واترتاون، در محل حاضل شدند و به سمت قایق نارنجک پرتاب کردند و پلیس اعلام کرد که سارنایوف زخمی است و در وضعیت وخیم جسمانی در بیمارستان است.
 
دستگیری سارنایوف به هفته هولناک در بوستون که با بمب‌گذاری آغاز شد و سه نفر کشته و 170 نفر دیگر زخمی شدند، پایان داد. عکس های خبرگزاری اسوشیتدپرس، رویترز و گتی ایمیج از این عملیات را در زیر می بینید.
 
تصاویر دوربین های مدار بسته از مظنونین بمبگذاری
 
 
 
عکس های پرسنلی از دو مظنون بمبگذاری
 
 
عملیات جستجوی خانه به خانه برای دستگیری دو مظنون
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
دستگیری دومین مظنون بمبگذاری
 
 
 
 
 
 
 
 
شادمانی مردم بوستون پس از دستگیری دومین مظنون
 
 
 
 
 
 
کد مطلب : 50443