توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۶
 رئیسی: 6 میلیون نفر رایگان تحت پوشش بیمه همگانی قرار گرفتند
رئیس‌جمهور در مراسم بزرگداشت مقام پرستار با اشاره به اینکه تاکنون 6 میلیون نفر تحت پوشش بیمه همگانی نظام سلامت قرار گرفته‌اند گفت: برنامه دولت این است که بیمه همگانی و تامین اجتماعی و همچنین نظام تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری طی ماه‌های آینده پایدار شود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، در سالروز ولادت حضرت زینب (س) ومراسم بزرگداشت مقام پرستار با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور برگزار شد.

وی از پرستاران به عنوان فرشتگان خدمت به مردم یاد کرد و گفت: صبر و مقاومت و تحمل سختی ها ظرفیت می خواهد و حتی علم با حلم همراه باشد. در مسئله کرونا بعضا خانواده ها از پرستاری بیمار کرونایی واهمه داشتند اما پرستاران در میدان بودند.

رئیسی خطاب به پرستاران گفت: پرستاران قشر باظرفیتی هستند چون آدم بدون ظرفیت وقتی که با مشکل مواجه می شود می‌گوید ما اهلش نیستیم. مهمترین ویژگی این قشر آن است که انسان‌های باظرفیتی هستند چون در موضوع کرونا حتی پدر و مادر و فرزندان کرونایی خود را نمی‌توانستند نگه دارند اما پرستاران به خاطر تعهد و مسئولیتشان و ظرفیتی که داشتند این کار را انجام دادند.

رئیس‌جمهور خدمت را به سه نوع خدمت ماتریالیستی، خدمت انسان‌مدارانه و نوع‌دوستی و خدمت خالصانه برای خدا تقسیم کرد و گفت: خدمت برای رضای خدا در آن هم منافع و هم نوع‌دوستی را به همراه دارد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ایستادن در برابر تهدیدات ظرفیت می‌خواهد بیان کرد: امروز پرستاران در تاسی به حضرت زینب(س) چهره‌های باظرفیتی هستند و این ظرفیت به آن‌ها جایگاهی داده که هم بیمار به آنها اعتماد داشته باشد و هم خانواده بیمار و هم کادردرمانی،‌همه اینها برای مردم اطمینان‌بخش است.

وی با اشاره به منفعت‌گرایی برخی اظهار کرد: غربی‌ها قبلا می‌گفتند برای آزادی و نجات انسان‌هاست که تلاش می‌کنند اما امروز شفاف می‌گویند هرجا که می‌رویم با نگاه منفعت‌گرایی است.

رئیسی با تاکید بر حفظ شدن شان صبورانه و مبتکرانه پرستاری گفت: یکی از اقدامات، بیمه سلامت برای آحاد مردم بود که شش میلیون نفر رایگان تحت پوشش بیمه همگانی سلامت شدند و تلاش دولت این است که در ماه‌های آینده بیمه سلامت و تامین اجتماعی پایدار شود تا هیچ بیماری به جز درد بیماری، دغدغه و نگرانی دیگری نداشته باشد.
مرجع : فارس
کد مطلب : 317449