توصيه به ديگران
۰
جمعه ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۲
دو درس عبرت در‌ قضیه اوکراین
امروز جریان غربگرا و نفوذی داخلی اصرار دارد که هرتحولی در منطقه را به نفع خود مصادره کند و از گناه و جفائی که طی سالهای گذشته درحق مردم مرتکب شده خود را تبرئه کند
دو درس عبرت در‌ قضیه اوکراین
Share/Save/Bookmark
سرویس سیاسی عصر امروز؛

🔻رهبر معظم انقلاب فرمودند: در قضیه‌ اوکراین دو عبرت وجود دارد:

🔹یکی این است که پشتیبانی قدرتهای غربی از کشورهایی که دست نشانده آنها هستند و دولتهایی که دست نشانده آنها هستند یک سراب است. این را همه دولت ها بدانند. آن دولتهایی که پشتگرمی‌شان به آمریکا و به اروپاست، ببینند. امروز اوکراین، دیروز افغانستان. هم رئیس جمهور اوکراین، همین چند روز پیش گفت و هم رئیس جمهور فراری افغانستان چندی قبل گفت. ما اعتماد کردیم به آمریکا، اعتماد کردیم به دولتهای غربی ما را تنها گذاشتند.... آن کسانی که متکی به آمریکا هستند از این عبرت درس بگیرند و این را بفهمند.

🔹عبرت دوم اینکه مردم مهمترین پشتوانه دولتها هستند. اگر مردم وارد میدان می شدند در اوکراین، وضع دولت اوکراین و مردم اوکراین اینجوری نمیشد. مردم وارد میدان نبودند چون دولت را قبول نداشتند. عیناً مثل آن وقتی که آمریکا به عراق دوران صدام حمله کرد، مردم دفاع نکردند؛ کنار رفتند آمریکا مسلط شد اما در همین عراق وقتی که داعش حمله کرد مردم وارد میدان شدند داعش را که خطر بسیار بزرگی بود توانستند به عقب برانند توانستند سرکوب بکنند. مردم عامل اصلی استقلال کشورها هستند. ما ایران را تجربه کردیم در دفاع مقدس. با این که همه قدرتها از صدام حمایت می کردند به او کمک میکردند، جمهوری اسلامی به کمک مردم توانست غلبه پیدا کند و دشمن را ناکام بگذارد.

نتیجه: باعنایت به رهنمودها و فرمایشات مقام معظم رهبری عقل سلیم می گوید که مردم باید پشت نظام بایستند و این جریان اصولگرائی و اصلاح طلبی نباید دستاویزی برای تسویه حسابهای جناحی و گروهی بینجامد.

بفرموده رهبری ما چپ و راست نداریم. بلکه انقلابی وغیر انقلابی ‌و خودی وغیر خودی داریم. امروز جریان غربگرا و نفوذی داخلی اصرار دارد که هرتحولی در منطقه را به نفع خود مصادره کند و از گناه و جفائی که طی سالهای گذشته درحق مردم مرتکب شده خود را تبرئه کند امروز اگر کسی انقلابی و اسلامی هم نیست حداقل ملی باشد و نسبت به خاک و وطن خود غیرت نشان بدهد و ببیند که طی سالهای گذسته از چه تفکر و جریان و افرادی در داخل ضربه خورده و آسیب دیده است و کلاه خود را قاضی کند.

حرف آخر: به نظر مردم باید برگردند به تفکر و روحیه دهه ۶۰ و حتی مسئولین هم‌ باید همان روحیه را پیدا کنند. اگر کسی انصاف و معرفت داشته باشد می فهمد که بچه های جنگ خیانت نمی کنند و پای کشور و مردم و رهبری ایستاده اند. و نمونه اش دفاع مقدس؛ مدافع حرم، حضور در مناطق سیل وزلزله زده و کمک مومنانه وموضوع کرونا و گروههای جهادی برای رسیدگی به مناطق محروم می باشند. اما کسانیکه در اقتصاد و سیاست بوده اند همیشه خطا و یا خیانت کرده اند: دلیلش چیست؟

چون جنس بچه های جنگ با جنس این آدمهای غرب پرست واشرافی تفاوت دارد وجدان یگانه محکمه ای است که احتیاج به قاضی ندارد. خوددانید. والسلام

۱۳  اسفند  ۱۴۰۰   فرهادنیا
کد مطلب : 308881