۱
توصيه به ديگران
۰
جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۴۶
نگاهی به سابقه سکوت رذالت بار حامیان تز توسعه برون‌زا در فجایع انسانی سایر کشورها
متاسفانه با نگاهی به سابقه رذالت بار حامیان تز توسعه برون‌زا در فجایع انسانی همچون (غزه- سوریه- یمن- عراق- بحرین و ...) که در بهترین حالت سکوت تاییدانه نسبت به اقدامات کشورهای متخاصم کرده‌اند این سئوال در ذهن خطور می کند که برای رفاه دو روزه دنیا انسان باید چقدر پست و حقیر باشد که از کنار این فجایع به راحتی عبور نماید.
نگاهی به سابقه سکوت رذالت بار حامیان تز توسعه برون‌زا در فجایع انسانی سایر کشورها
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز، مبانی سیاسی و اهداف استراتژیک و ایدئولوژیک جمهوری اسلامی ایران خصوصا در عرصه سیاست خارجی مبتنی ‏بر مواردی است که کاملا با اهداف غرب در تعارض قرار گرفته است؛ مانند آنچه در دفاع از فلسطین، حزب الله لبنان، دفاع از نظام حاکم بر سوریه و آنچه که در یمن در جریان است به خوبی قابل لمس می باشد.

بنا بر این گزارش این سیاست و هدف استراتژیک که بارها مورد تاکید حضرت امام(ره) قرار داشت هم ماهیت اسلامی و هم منفعت کلان سیاسی برای نظام جمهوری اسلامی ایران دارد که در حال حاضر مشاهده می نماییم که بلوک غرب برای مقابله با این اقدامات ایران از انواع اقسام حربه های خویش از تهدید به جنگ تا وضع تحریم نیز روی آورده است.

در بعد اسلامی آیات و روایات زیادی داریم مبنی بر اینکه باید از مظلوم حمایت نماییم و از بعد انسانی نیز وقتی شما شاهد تجاوز و قتل عام مردم در کشورهای مختلف جهان از فلسظین و افغانستان گرفته تا عراق و سوریه و  یمن هستیم معنا ندارد که برای خوشامد چند کشور قلدر که خود را ابرقدرت نامیده و این روزها از کدخدا از آنها نام برده می شود سکوت نمایی ولی متاسفانه شاهد هستیم که این سکوت از سوی کسانی که خود را حامی توسعه برون زا می خوانند به راحتی و اغماض از فجایع جهانی صورت می گیرد.

به گزارش خبرنگار ما متاسفانه با نگاهی به سابقه رذالت بار حامیان تز توسعه برون‌زا در فجایع انسانی همچون (غزه- سوریه- یمن- عراق- بحرین و ...) که در بهترین حالت سکوت تاییدانه نسبت به اقدامات کشورهای متخاصم کرده‌اند این سئوال در ذهن خطور می کند که برای رفاه دو روزه دنیا انسان باید چقدر پست و حقیر باشد که از کنار این فجایع به راحتی عبور نماید.

حتی بر طبق برخی اصول حاکم بر توسعه برون زا ما باید از برخی اصول قانون اساسی خود که حمایت از مظلومان ‏عالم را در بر می گیرد، کوتاه بیاییم! در این خصوص جناب سریع القلم مشاور رییس جمهور روحانی چنین می فرمایند! " جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نظام انقلابی و ایدئولوژیکِ خواهان توسعه با تناقضی آشکار در اهداف و رفتار سیاست خارجی خود مواجه است. زیرا از یک سو آرمان استقلال، عدالت و آزادی خواهی و سلطه ستیزی در سر داد و از سوی دیگر می خواهد با بازارهای جهانی مرتبط باشد و از امکانات اقتصاد جهانی استفاده کند که تحقق این هر دو با هم هرگز امکانپذیر نیست.!"

به گزارش عصر امروز و این همان نکته ای است که منتقدین بارها نسبت به آن هشدار داده اند و آمریکا نیز در ‏پروژه نفوذ سعی دارد ما را به آنجایی برساند که حتی از اصول قانون اساسی خود نیز کوتاه بیاییم و ‏استقلال و آزادی و مقاومت را صرفا در حد واژه های شیک و تشریفاتی سیاسی آن بنگریم؟ ‏

اما آنچه که دلباختگان به غرب باید بدانند این است که آنچه ما در سیره حضرت امام(ره) شاهد آن بودیم این است که حتی در صورت ارتباط گسترده با غرب ما نمی توانیم بر سر این مسائل با آنان به تفاهم ‏برسیم ایشان در این خصوص چنین می فرمایند: ‏«جنگ ما جنگ عقیده است و جغرافیا و مرز نمى‏ شناسد و ما باید در جنگ اعتقادى‏ مان، بسیج بزرگ سربازان اسلام را در جهان به راه اندازیم.»(1) و در فراز دیگری کار و حجت را بر همگان تمام کرده و چنین فرمودند: «امام حسین به ما آموخت در حالی که ستمگران زمان به مسلمین حکومت می‌کنند در مقابل او، اگرچه قوای شما ناهماهنگ باشد، به‌ پا خیزید و استنکار کنید. اگر کیان اسلام را در خطر دیدید، فداکاری کنید و خون نثار نمایید.»(2)

اما این جماعت نه تنها این گفتمان را قبول ندارند بلکه آن را مانع پیشرفت و عین عقب ماندگی می دانند
سریع القلم در این خصوص چنین می گوید: " جمهوری اسلامی ایران برای توسعه یافتگی باید با کنار گذاشتن ابعاد هزینه برِ ایدئولوژیک و انقلابی هویت خود و دست شستن از آرمان منسوخ استقلال، مانند کرة جنوبی و مالزی تبدیل به موجودیتی اقتصادی و تجاری شود و لزوم مداخلة قدرتهای بزرگ غربی در امور سیاسی اش را به عنوان بهای طبیعی و بدیهیِ پیوستن به گردونة اقتصاد جهانی بپذیرد..."

1) صحیفه‌ی امام، ج 21: 87
2) پیام امام به حجاج، 1 آذر 57

دوباره استقلال دوباره آزادی
کد مطلب : 137296
چلچله
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۷:۵۵:۵۱
وقتی کدخدا حسن موضع انقلابی ندارد و می خواهد با کدخدا منشی مسایل جهان را با گرگهای جهانخوار حل کند از وزیر و وصی او چه انتظاری دارید