توصيه به ديگران
۰
جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۸
دشمنان به دنبال نفوذ افراد مورد نظر خود در مجلس هستند
نماینده مردم تهران گفت: انتخابات پیش روی مجلس مورد طمعه دشمنان است. بنابراین دشمنان به دنبال نفوذ افراد مورد نظر خود در مجلس هستند.
دشمنان به دنبال نفوذ افراد مورد نظر خود در مجلس هستند
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز حسین طلا، نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی در خصوص انتخابات پیش رو مجلس در گفت و گو با خبرنگار سیاسی افکارخبر اضهار داشت: برخی از افراد، شخصیت ها و  گروههای سیاسی به دنبال اهداف مورد نظر خود هستند. یعنی به  فرصتی که نظام و انقلاب تحت عنوان فرصت خدمتگزاری فراهم کرده است،  یک نوع نگرش دیگری دارند. البته انتخابات پیش رو مورد طمعه دشمنان است. بنابراین دشمنان به دنبال نفوذ افراد مورد نظر خود در مجلس هستند.

 

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس پیرامون ثبت نام فله برخی از گروههای سیاسی گفت: حقوق شهروندی به هر شخصی حق می دهد تا در انتخابات کاندید شود. ولی برابر قانون، دستگاههای مربوطه نیز انتخاب و تائید صلاحیت ها را طبق قوانین انجام می دهند. و عملا ضوابط قانونی با افراد ثبت نام شده، تطبیق  داده می شود و سپس خود مردم انتخاب دوم را انجام می دهند.

 

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  بنده فکر می کنیم که انتخابات مجلس، ورود به ارکان نظام است. یعنی انتخابات مجلس ورود افراد به ارکان تصمیم گیری، قانون گذاری و نظارتی می باشد. به همین جهت، نظام بایستی آن شاخصه های که قانون تعیین کرده؛ از قبیل باید ها و نبایدهایی که داوطلبان می بایت جهت ورود به انتخابات داشته باشند. را دارا باشند. همچنین یک مرجعی می باید صلاحیت نامزدها را بررسی و احصا کند. که شورای محترم نگهبان برابر آن اختیاری که قانون اساسی به آن داده است. به خوبی صلاحیت ها را انجام می دهد. و  به اعتقاد بنده، در این موضوعات چالش وجود نخواهد داشت.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص تشویق، مدیریت و سازماندهی جهت ثبت نام افرادی که رد صلاحیتشان قطعی بود، تاکید داشت: قبلا هم برخی از گروهها این گونه رفتار کردند. که می توان به تحصن مجلس ششم اشاره کرد. در مجلس ششم برخی از گروها، افرادی را برای تحصن و استفاء تشویق کردند. البته آنها فکر می کردند  که می توانند هزینه ای را بر دوش نظام بگذارند. که باید گفت بصیرت و آگاهی مردم همواره این گونه روش های نامطلوب را خنثی می کند.

 

این نماینده مجلس در خصوص مواضع مداخله جویانه دولت در انتخابات تاکید کرد: دولت تصور می کند که اگر مجلس یک دست و با دولت همسو شود. بهتر می تواند نظرات خود را اجرایی کند. ولی بنده فکر می کنم که این مسئله اشتباه است. زیرا زمانی نظام پیشرفت خواهد کرد که اختلاف سلیقه با  همگرایی در کلیات نظام،  پیگیری و رفع مشکلات مردم توام باشد. زیرا آن موقع مثبت خواهد بود. بنابراین اختلاف سلیقه در مجلس موجب پیشرفت نظام می شود.

 

حسین طلا در خاتمه متذکر شد: دولت مجری انتخابات است. و چنانچه دولت با موضع گیری، ذهنیتی ایجاد کند که گرایش، تمایل و خواسته اش به یک جریان و گروه خاصی را نشان دهد. در آن زمان این موضوع موجب بی اعتمادی مردم به ساختار و نهاد انتخابات می شود. البته باید گفت اعتماد مردم  سرمایه کمی نیست که  به راحتی خدشه دار شود.
کد مطلب : 149527