توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۹
جدیدترین تصاویر هیجان‌انگیز حیات وحش
ثبت اولین روز بیداری قوباغه از خواب عمیق زمستانی، عقاب مارگیر پا کوتاه، پوپا لنگور و خروسی که مزاحم بازی گلف شده، ازجمله بهترین تصاویر حیات وحش این هفته جهان را تشکیل می‌دهند.
جدیدترین تصاویر هیجان‌انگیز حیات وحش
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز جدای از مباحث فنی، علمی، تحقیقاتی و هنریِ عکاسی حیات وحش، تماشای عکس‌ها و تصاویر حیوانات یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحات برای تمام گروه‌های سنی محسوب می‌شود. مادامیکه امروزه همه ما در شرایطی به سر می‌بریم که با مشغله کاری و دغدغه‌های ریز و درشت و گاه با فشار و استرس روزگار میگذرانیم، دیدن اینچنین تصاویری به ذهن و روح آدمی، آرامش می‌بخشد. بی شک دیدن نگاه پاک و بی آلایش حیوانات حتی درنده ترینِ آن‌ها، خالی از لطف نخواهد بود، آنهم زمانیکه عکس‌ها و شکار لحظات توسط بهترین عکاسان حیات وحش جهان ثبت شده باشد.

ثبت اولین روز بیداری قوباغه از خواب عمیق زمستانی، عقاب مارگیر پا کوتاه، پوپا لنگور و خروسی که مزاحم بازی گلف شده، ازجمله بهترین تصاویر حیات وحش این هفته جهان را تشکیل می‌دهند که در ادامه با هم می‌بینیم:

تصویر اصلی: یک قورباغه سبز روی گل پامچال در هواسونگ، کره جنوبی نشسته است.
عکس: یون هاپ/آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا
جمعه ۱۱ مارس ۲۰۲۲ ساعت ۰۸:۰۰ به وقت گرینویچ

 

پس از دستگیری گروهی از قاچاقچیان حیات وحش در سورابایا، اندونزی، یک مامور آژانس حفاظت از طبیعت، یک توله پلنگ را برای ملحق کردن به دیگر حیوانات کشف شده می‌برد.
عکس: جونی کریسوانتو/ خبرگزاری فرانسه/ گتی

 

یک پشه آنوفل ماده که روی درخت انگور در جنگل در تهاتا، بنگال غربی، هند نشسته است. این پشه‌ها باعث ایجاد مالاریا در انسان در مناطق بومی می‌شوند.
عکس: سومیابراتا روی/نوفوتو، شاتراستاک

 

لاک‌پشت‌های نرم لاک سیاه یا لاک‌پشت‌های بوستامی (Nilssonia nigricans) گونه‌ای از لاک‌پشت‌های بسیار نادر و در معرض خطر انقراض هستند که در برکه‌ای در چیتاگونگ، بنگلادش دیده می‌شوند. چندین دهه است که محل زاد و ولد آنها محدودتر شده و زیستگاه‌شان در معرض تهدید آلودگی قرار گرفته است. از طریق روش‌های حفاظت از گونه‌ها، برخی از این لاک‌پشت‌ها امروزه در سراسر طبیعت یافت می‌شوند، و دانشمندان و زیست‌شناسان محیط‌زیست تلاش می‌کنند تا این گونه در معرض خطر انقراض و زیستگاه طبیعی آن‌ها را حفاظت کنند.
عکس: خبرگزاری آنادولو/گتی

 

یک کرگدن تک شاخ در پارک ملی کازیرانگا، در شرق گواهاتی در هند می‌چرد. پارک ملی کازیرنگا که به خاطر کرگدن تک شاخ و حیوانات و پرندگان دیگر مشهور است در سال ۱۹۶۸ به عنوان پارک ملی و میراث جهانی یونسکو معرفی شد.
عکس: آنوپام نات/آسوشیتدپرسAP

 

یک طاووس در پارکی در سنگاپور می‌چرخد
عکس: روسلان رحمان/ خبرگزاری فرانسه/ گتی

 

یک میمون پاپا لانگور در مجاورت کوه پوپا، میانمار پیدا شده است. به گفته حافظان محیط زیست که می‌گویند اکتشافات متعدد انجام شده در این کشور نشان می‌دهد که تنوع زیستی شگفت‌انگیزی در میانمار وجود دارد، حداقل صد گونه جدید، از میمون گرفته تا صدف، در دهه گذشته در میانمار پیدا شده است. گروه بین‌المللی حیات‌وحش «فونا و فلورا»(Fauna & Flora International) گفت که از سال ۲۰۱۰ با شناسایی میمون بینی کوتاه میانمار، یک پستاندار کوچک سیاه‌ معروف به «میمون عطسه‌کننده»، محققان به دنباله‌ای باورنکردنی از اکتشافات دست یافته‌اند.
عکس: اونگ کو لین/ خبرگزاری فرانسه/گتی

 

یک خروس در طول آخرین دور مسابقات گلف قهرمانی زنان جهان «HSBC» در باشگاه گلف سنتوزا در سنگاپور در زمین راه می‌رود و مزاحم مسابقات شده است.
عکس: روسلان رحمان/ خبرگزاری فرانسه/ گتی

 

یک گراز وحشی در نزدیکی پلکانی در منطقه ونگ تای سین، هنگ کنگ راه می‌رود. این شهر محل زندگی تقریباً ۳۰۰۰ گراز وحشی است و متاسفانه هنگ کنگ در نوامبر ۲۰۲۱ به دلیل ترس از امنیت عمومی کشتن آن‌ها را آغاز کرد.
عکس: مارک فرناندز/نورفوتو /رکس /شاتر استاک

 

مرغ چشم سفید ژاپنی روی درخت شکوفه‌دار گیلاس در پارکی در تایپه، تایوان نشسته است.
عکس: سام یه / خبرگزاری فرانسه / گتی

 

درنای گردن سیاه در غروب خورشید در حفاظتگاه ملی کائوهای در وینینگ یی، چین.
عکس: شین هُوا / رکس / شاتر استاک

 

یکی از اعضای تیم ترکیه در سفر اکتشافی علمی قطب جنوب در حالی که به دنبال منابع جدیدی برای داروهای بیوتکنولوژی در قطب جنوب است با نمونه‌برداری از خاک، رسوبات و آب دریا، گونه‌های جدید اکتینوباکتری را جمع‌آوری می‌کند.
عکس: خبرگزاری آنادولو/گتی

 

یک شیر از یک پناهگاه حیوانات در کیف اوکراین در قفسی در مرکز طبیعت «ناتور هالپ سنترام»(Natuurhulpcentrum)(مرکز منابع طبیعی) در بلژیک دیده می‌شود. روند انتقال برنامه‌ریزی شده آن پس از مناقشه روسیه و اوکراین تسریع شد.
عکس: کلمنت روسیگنول/رویترز

 

یک گوزن قرمز در یک روز مه آلود در منطقه‌ای پوشیده از برف در ایستگاه پرورش گوزن «سامسون ویزیرکوپرو»Samsun Vezirkopru در سامسون، ترکیه دیده می‌شود. برنامه پرورش گوزن قرمز در سال ۱۹۸۴ به دلیل کاهش تعداد این گونه آغاز شد. آهوها اکنون ۸۰۰ هکتار زمین برای پرسه زدن در اختیار دارند.
عکس: خبرگزاری آنادولو/گتی

 

لک لک‌های سرخ آفریقایی در وسط دریاچه باغ وحش در مرکز ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی بیتوته کرده‌اند. این جزیره برای این پرندگان وحشی ساخته شده تا از شهر در امان بمانند.
عکس: کیم لودبروک/سازمان محیط زیست آمریکا EPA

 

دو راس از پنج راس بونگوی کوهی در خلال افتتاح رسمی منطقه حفاظت حیات وحش کوه کنیا در دامنه کوه کنیا در نانیوکی، در پناهگاه ماوینگو بونگو که اخیراً تکمیل شده، رها می‌شوند. اولین پناهگاه کوهستانی بونگو در جهان، نقطه عطفی تاریخی در مبارزه برای بقای زیرگونه‌های در معرض خطر انقراض است که تنها کمتر از ۱۰۰ راس از آنها در طبیعت باقی مانده است. این منطقه حفاظت شده محل زندگی ۶۳ بونگوی کوهی است. این حیوان یکی از بزرگترین بزهای کوهی جنگلی و بومی جنگل‌های استوایی کنیا است.
عکس: دنیل ایرونگو/ سازمان محیط زیست آمریکاEPA

 

یک فوک پلنگی در تعقیب یک پنگوئن جنتو در قطب جنوب. این تصویر برنده جایزه طلای رشته رفتار پستانداران و جایزه بزرگ بهترین عکاس طبیعت جهان شد.
عکس: آموس ناچوم

 

دلفین‌ها در سواحل پورت لوکات فرانسه
عکس: ریموند رویگ / خبرگزاری فرانسه / گتی

 

با تداوم هوای معتدل در جنوب غربی، یک پرنده سیاه در پارک ویکتوریا، باث، ظاهر می‌شود.
عکس: بن برچال/PA

کد مطلب : 309285