توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۴۳
حیوان آزاری به بهانه برپایی یک نمایشگاه
مدیرانجمن دیده‌بان حقوق حیوانات از فعالیت نمایشگاهی که حیوانات در آن در شرایط بسیار بدی نگهداری می‌شوند خبر داد و گفت: در این نمایشگاه یک خرس در شرایطی به غل و زنجیر کشیده شده که مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست هیچ برخوردی نمی‌کنند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، شهرام امیری شریفی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: آنچه در این گزارش می بینید، تصاویر نمایشگاهی با عنوان انسان، حیوان، طبیعت است که در اراک بر پاست.

به گفته وی، این نمایشگاه که در آن سابقه فرار یک قلاده خرس در یکی از شهرها ی کشور وجود دارد با مجوزهای خاص اقدام به حمل، نگهداری و نمایش حیوانات در شرایط بسیار اسفناک می کند.

شریفی اظهار داشت: این نمایشگاه مدتهاست مشغول سفر به استان های مختلف و نمایش حیوان آزاری است ولی این بار به بهانه آشنا کردن مردم با تنوع زیستی در اراک برگزار شده است.

مدیر انجمن دیده بان حقوق حیوانات تصریح کرد: اداره کل محیط زیست استان مرکزی در این نمایشگاه غرفه ای به مساحت ۳۶ متر مربع دارد و مسوولان آن معتقدند با این فعالیت گامی دیگر در نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط زیست برداشته اند.

به اعتقاد وی، وقتی کار فرهنگی با مجوز سازمان محیط زیست بدون نظارت و این گونه باشد، شکار خرس و پلنگ و انواع و اقسام حیوان آزاری به دست افراد نا آگاه جامعه چندان هم عجیب نیست.

شریفی اظهار داشت: در حالیکه مسوولان سازمان حفاظت محیط زیست به چنین آزارنمایی هایی مجوز فعالیت رسمی می دهند، بهتر است تعریف خود از حیوان آزاری را جهت تنویر افکار عمومی ارایه و اعلام کنند در چه شرایطی با نگهداری گونه های حیات وحش برخورد می کنند.
کد مطلب : 26944