توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۸
دهقانی فیروزآبادی رییس جهاددانشگاهی شد
اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تشکر از خدمات طیبی، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی را به عنوان رییس جدید جهاددانشگاهی انتخاب کردند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه عصر امروز (سه‌شنبه 3 خرداد ماه 1401) روح‌الله دهقانی فیروزآبادی را به عنوان رییس جهاددانشگاهی انتخاب کردند.

این انتخاب پس از آن انجام گرفت که صبح امروز در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه‌ هیات امنای جهاددانشگاهی  دهقانی فیروزآبادی به عنوان نامزد ریاست این نهاد به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد شد.

گفتنی است پیش از این حمیدرضا طیبی بین سال‌های 1385 تا 1389 و 1392 تا 1401 مسوولیت جهاددانشگاهی را بر عهده داشت.

دهقانی فیروزآبادی که در حال حاضر به عنوان معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی مشغول فعالیت است، تحصیلات دوره کارشناسی (1382)، کارشناسی‌ارشد (1384) و دکترا (1387) خود را در رشته مهندسی هوافضا در دانشگاه صنعتی شریف به پایان رساند و درحال حاضر، دانشیار دانشکده مهندسی هوافضا و عضو هیات علمی این دانشگاه است و بیش از 100 عنوان مقاله در مجلات معتبر علمی دارد.

از دیگر سوابق اجرایی این استاد نمونه آموزشی و پژوهشی دانشکده هوافضای دانشگاه صنعتی شریف می‌توان به معاونت فرهنگی و اجتماعی و همکاری در معاونت پژوهشی و مشاور رئیس دانشگاه صنعتی شریف اشاره کرد.

وی همچنین تأسیس و مدیریت پردیس نوآوری و مرکز تحقیقات شهید تهرانی مقدم و همچنین مدیریت مرکز رشد آن را در حوزه علم و فناوری در کارنامه خود دارد.

راهبری و توسعه بیش از 30 شرکت دانش بنیان در حوزه های تخصصی و مدیریت و اجرای چند پروژه و طرح صنعتی ملی نیز از دیگر سوابق دهقانی فیروزآبادی به شمار می رود.
کد مطلب : 311777