توصيه به ديگران
۰
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۷
۲ دروغ بی‌بی‌سی درباره سیستان و دفتر رهبری در ۲۴ ساعت
بی‌بی‌‌سی فارسی که در روزهای گذشته اعتبار رسانه‌ای خود را با انتشار اخبار کذب زیر سوال برده بود، در ۲۴ ساعت گذشته مجدداً دو خبر کذب منتشر کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز،‌ بی‌ بی سی فارسی رسانه سلطنتی انگلیس که چند روز گذشته همزمان با اغتشاشات اخبار ضد و نقیض و کذبی را منتشر کرده بود، در تازه ترین اقدام خود در 24 ساعت گذشته حداقل دو خبر اشتباه و دروغ  دیگر به پرونده خود اضافه کرد.

روز گذشته و بعد از حمله مسلحانه عده‌ای از تروریست‌های وابسته به گروهک جیش‌الظلم در زاهدان، سید حمید هاشمی فرمانده اطلاعات سپاه زاهدان(با نام مستعار سید علی موسوی) به شهادت رسید. بی‌بی‌سی فارسی اما در خبر خود به اشتباه سید حمیدرضا هاشمی را با سید علی موسوی دو نفر دانسته و ضمن اعلام خبر شهادت سرهنگ حمیدرضا هاشمی، نوشت: پیشتر صدا و سیما گفته بود که سرهنگ علی موسوی، فرمانده اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان سپاه نیز در میان کشته شدگان است!

BBC (بی‌بی‌سی) ,بی‌بی‌سی روز گذشته نیز نامه‌ای از سوی برخی طلاب و مدرسین حوزه‌های علمیه در شهرهای تهران، مشهد و قم منتشر کرد که در آن مدعی شده است از سوی دفتر رهبر انقلاب در قم که تحت مدیریت آقای مجتبی خامنه‌ای است به دفتر مراجع عظام تقلید، نامه تهدیدآمیزی ارسال شده تا مبادا در این ایام، واکنش انتقادی نشان دهند!

این رسانه اولاً نمی‌داند دفتر رهبر انقلاب در قم زیر نظر فرزند ایشان نیست و ثانیاً مراجع همواره مواضع انتقادی خود را نسبت به مشکلات ابراز می‌کردند اما هیچگاه طرف اغتشاش و آشوب را نمی‌گرفتند؛ بعد از اجتماع امت رسول‌الله(ص) در روز یکشنبه نیز آیات نوری همدانی و مکارم شیرازی ضمن تأکید بر حل مشکلات مردم و توجه به حقوق شهروندی، توهین به مقدسات و نظام را محکوم کردند. همچنین بیانیه منتشر شده در BBC علاوه بر اینکه امضاء و نام ندارد، به ادبیات روحانیون شباهتی ندارد که پیش از بیش کذب بودن آن مشخص می‌شود.

آش کذب‌گویی بی‌بی‌سی آنقدر شور شده بود که امروز در خبری که در سایت خود منتشر کرد مجبور به ارائه توضیحات درباره دروغگویی این چند روز شد و نوشت: اشتباهاتی نیز ممکن است رخ دهد. در صورت بروز اشتباه یا خطا، ضمن اصلاح اشتباه، دلایل آن را مرور می‌کنیم و زمینه بروز خطا را بررسی می‌کنیم تا جلوی تکرار آن را بگیریم!

بی‌بی‌سی در اتفاقات اخیر چنان حیثیت خود  را در حد یک رسانه دروغ پردار تنزل داد که دیگر دروغ‌هایش را "گوبلزی" هم نمی‌توان توصیف کرد؛ یوزف گوبلز وزیر تبلیغات حکومت هیتلر، دروغ بزرگ را تاکتیک هوشمند می‌دانست که بنظر می‌رسد بی‌بی‌سی این روزها آن را استراتژی خود کرده و به غیرواقعی‌‌ترین راه ممکن اجرا می‌کند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 315303