توصيه به ديگران
۰
جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۳۷
بنیاد بازرگان به دنبال چیست/
چرا دستگاه قضایی با بنیادی که به جنگ دین آمده است برخورد نمی کند!
وی در یک تفسیر عجیب در خصوص جامعه آمریکا، جامعه آمریکا را به سبب انتخاب رییس جمهوری سیاه پوست چون جامعه مد نظر قرآنی که به خاطر ظلمهایی که سابقا علیه سیاه پوستان داشته اند جامعه ای تواب و الهی می خواند و آن را بعنوان یک جامعه الگو معرفی می نماید!
چرا دستگاه قضایی با بنیادی که به جنگ دین آمده است برخورد نمی کند!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز بنیادی به نام بنیاد فرهنگی مهندس مهدی بازرگان در تهران مبادرت به انتشار سی دی های عبدالعلی بازرگان پسر مهدی بازرگان که کاملا بر خلاف مبانی اسلامی و دینی شیعه می باشد نموده است.

بنا بر این گزارش این مجموعه که شامل 8 سی دی صوتی تحت عنوان " شرحی بر سوره های قرآن حکیم!" می باشد به تفسیری کاملا آمریکایی از اسلام و قرآن دست زده است که متاسفانه معلوم نیست چگونه اجازه انتشار به آن داده شده است.

به گزارش خبرنگار ما وی در این تفسیر که کاملا با تفسیر به رایی که روایات ما به آن اشاره دارد تطابق دارد در جای جای آن ضمن مخالفت صریح با اسلام ناب محمدی مطالبی را عنوان داشته است که جای بسی تاثر و تاسف شدید دارد که چگونه به این راحتی در کشور اجازه انتشار به آن داده شده است.

بعنوان مثال وی در بیان آیه تطهیر ضمن مخالفت با اختصاص آیه تطهیر به اهل بیت علیهم السلام تاکید می نماید که این آیه برای مختص آنها نیامده است!! بلکه زنان پیامبر(ص) را هم در بر می گیرد و البته نمی گوید چگونه می خواهد جنگ جمل را که بدست یکی از زنان پیامبر(ص) بر علیه امام زمان خود صورت گرفت با دوری از پلیدی و رجس توجیه نماید.

وی همچنین در تفسیر سوره جن با نفی جن به عنوان موجوداتی غیر انسان جن را به انسانهایی که بد جنس هستند تفسیر می نماید و کاملا تفسیری مخالف با تفاسیر موجود در بین شیعه و سنی از جن بیان می نماید و منکر خلق موجوداتی به عنوان جن شده و جن را انسانهایی که صفت بد دارند تفسیر می نماید.

به گزارش عصر امروز همچنین وی در یک تفسیر عجیب در خصوص جامعه آمریکا، جامعه آمریکا را به سبب انتخاب رییس جمهوری سیاه پوست چون جامعه مد نظر قرآنی که به خاطر ظلمهایی که سابقا علیه سیاه پوستان داشته اند جامعه ای تواب و الهی می خواند و آن را بعنوان یک جامعه الگو معرفی می نماید!

آنچه که باید در این خصوص گفت این است که چرا قوه قضاییه و سایر نهادهای نظارتی اجازه جولان به افرادی را می دهند که حضرت امام (ره) در خصوص آنها فرمودند: " به اعتبار آن که متظاهر به اسلام هستند و با این حربه جوانان عزیز ما را منحرف خواهند کرد و نیز با دخالت بی‌مورد در تفسیر قرآن کریم و احادیث شریفه و تاویل‌های جاهلانه موجب فساد عظیم ممکن است بشوند، از ضرر گروهک‌های دیگر، حتی منافقین این فرزندان عزیز مهندس بازرگان، بیشتر و بالاتر است.

“نهضت آزادی” و افراد آن از اسلام اطلاعی ندارند و با فقه اسلامی آشنا نیستند. از این جهت، گفتارها و نوشتارهای آنها که منتشر کرده‌اند مستلزم آن است که دستورات حضرت مولی الموالی امیر المومنین را در نصب ولات و اجرای تعزیرات حکومتی که گاهی بر خلاف احکام اولیه و ثانویه اسلام است، بر خلاف اسلام دانسته و آن بزرگوار را  -نعوذ بالله- تخطئه، بلکه مرتد بدانند! و یا آن که همه این امور را از وحی الهی بدانند که آن هم بر خلاف ضرورت اسلام است.

نتیجه آن که نهضت به اصطلاح آزادی و افراد آن چون موجب گمراهی بسیاری از کسانی که بی‌اطلاع از مقاصد شوم آنان هستند می‌گردند، باید با آنها برخورد قاطعانه شود، و نباید رسمیت داشته باشند."
کد مطلب : 96242