توصيه به ديگران
۰
شنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۳
فعالیت کمپین حمایت از مردم یمن باعث خروج اخبار جنگ از بایکوت خبری رسانه های غرب می شود
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ممکن است کمپین ها به خودی خود ماهیت حقوقی نداشته باشد اما با مدیریت افکار عمومی و بعضا جمع آوری تعدادی بالایی امضا در قالب یک طومار و صدور بیانیه ها می تواند توجه اذهان عمومی را به سمت خود جلب کند.
فعالیت کمپین حمایت از مردم یمن باعث خروج اخبار جنگ از بایکوت خبری رسانه های غرب می شود
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز حسین نجابت در گفت و گو با خبرنگار ما، با بیان اینکه تشکیل کمپین حمایتی از مردم یمن حرکتی مثبت در جهت حفظ روحیه آنها حتی بعد از زمان آتش بس خواهد بود، گفت: موضوع یمن در منطقه با بایکوت خبری ازسوی رسانه های غربی مواجه شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر اخبار رسانه های بین المللی را دنبال کنید خبری از یمن در مدت زمان جنگ ۲۷ روزه به طور خاص مخابره نشده است لذا وجود کمپین ها می تواند کمکی باید برای متوجه کردن افکار عمومی به سمت مسائلی که مغفول مانده است.

وی افزود: ممکن است کمپین ها به خودی خود ماهیت حقوقی نداشته باشد اما با مدیریت افکار عمومی و بعضا جمع آوری تعدادی بالایی امضا در قالب یک طومار و صدور بیانیه ها می تواند توجه اذهان عمومی را به سمت خود جلب کند البته باید توجه کرد کمپین ها باید فراجناحی و فراگیر باشند و تنها شامل قشر خاصی نشوند.

نجابت در ادامه در خصوص چگونگی حمله عربستان به یمن گفت: عربستان بدون اینکه تجاوزی به خاکش صورت گرفته باشد به یمن حمله کرد و تنها توجیه آن عدم هماهنگی گروهی بود که بعد از سقوط حاکمیت با سعودی ها هماهنگ نبود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس نهم در ادامه با بیان اینکه حوثی های یمنی با سعودی ها هماهنگ نیستند، عنوان کرد: این مطلب به زعم سعودی ها جوازی برای حمله بود.

وی همچنین با بیان اینکه حمله نظامی دارای قواعد نانوشته ای است، اذعان داشت: بمباران های صنعا و صعده منجر به شهادت زنان و کودکان شد به همین جهت، اصطلاح رژیم کودک کش اسرائیلی را به عربستان سعودی نیز نسبت داده اند.

نجابت با بیان اینکه جنگ علیه یمن تنها کار حاکمیت آل سعود است، خاطرنشان کرد: آل سعود با انگیزه های مختلفی از جمله جبران برخی ناکامی ها در منطقه به دنبال جنگ افروزی در منطقه است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: دلیل دیگر احساس خطر پیرامون مناطق شرقیه نفت خیز مثل قطیف بود که جمعیت این مناطق چندان با سیاست های آل سعود هماهنگ نیستند لذا این موارد جمعا باعث حمله سعودی ها به یمن شد که البته همانطور که دیدید در پایان با آتش بس مفتزحانه سعودی ها خاتمه یافت.
کد مطلب : 115836