توصيه به ديگران
۰
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۳۶
پیام آیت‌الله میرباقری دربارۀ حضور در انتخابات
آیت‌الله میرباقری دربارۀ برخی گمانه‌زنی‌ها درباره حضور انتخاباتی وی واکنش نشان داد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، آیت‌الله سید محمدمهدی میرباقری رئیس فرهنگستان علوم اسلامی دربارۀ برخی گمانه‌زنی‌ها درباره حضور انتخاباتی وی واکنش نشان داد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

باسمه تعالی. طی روزهای اخیر مطالبی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر دعوت از این حقیر برای حضور در انتخابات آتی منتشر شده است.

بیشترِ این مطالب، برآمده از محبّت و حُسن‌اعتمادِ طیفی از برادران مؤمن و انقلابی و ناشی از انگیزه‌های جدّی آنها برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است، اما این مسئولیت، چندان تناسبی با وظایف حوزوی و اجتماعی حقیر ندارد و لذا ضمن تشکر از سروران عزیز، چنین دعوت‌هایی تداوم پیدا نکند.

از نخبگان جوان و انقلابی تمنّا دارم که با تکیه بر الگوی سیاست‌ورزیِ مؤمنانه و رویکرد انقلابی و اخلاقیِ شهید رئیسی، در پی تبیین و گفتمان‌سازی مولّفه‌های «دولت انقلابی» باشند تا تسهیل‌کنندۀ روی کار آمدنِ دولت کارآمد و در طراز انقلاب اسلامی باشد که بتواند راه شهدای خدمت را امتداد بخشد.

این روزها که در پی حوادث غزّه، جهان از ظلم نظام‌های سیاسی برآمده از جبهۀ لیبرال‌دموکراسی به ستوه آمده، خوب است جوانان مؤمن و انقلابی، با نظر به ظرفیت‌های مردمی که در پی شهادت آیت‌الله رئیسی ایجاد شده، و با نگاهی جهانی و افقی تمدنی، در پی آن دسته از کاندیداهای مؤمن و انقلابی باشند که ظرفیت فکری و توان اجرایی لازم را برای پیشبرد آرمان‌های تمدنی انقلاب اسلامی و عبور از الگوهای توسعۀ غربی را دارا باشند. 

بدیهی است حقیر به‌عنوان عضوی از جبهۀ انقلاب اسلامی، ان‌شاءالله به رسالت علمی و تبیینی خود در این مسیر عمل خواهم کرد و از کاندیداهای انقلابی که به چنین افق‌های بلندی بیندیشند و از عهده فهم دشواری‌ها و ظرافت‌ها و پیچیدگی‌های اداره کشور برآیند، پشتیبانی و حمایت می‌کنم. در پایان، از همه جوانان دغدغه‌مند که به اعتلای کشور و امتداد خط دولت انقلابی می‌اندیشند، تشکر می‌کنم.

۱۴‌۰۳/۳/۴
کد مطلب : 336065
به کدامیک از نامزدها رای می دهید؟
سعید جلیلی
محمد باقر قالیباف
علیرضا زاکانی
مصطفی پورمحمدی
قاضی زاده هاشمی
مسعود پزشکیان