چه کسانی اصرار دارند هاشمی همچنان زنده است؟!

12 مهر 1399 ساعت 14:36

اگر ادعا می شود که هاشمی زنده است نه به معنای آن چیری که امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در نظر داشته و دارند بوده که تلاشی برای ادامه راهی است که اشراف سالاران مرید هاشمی آنرا برای ادامه حیات خود ضروری می دانند.


به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز این روزها تعدادی از سیاستمداران استحاله طلب غرب گرا و وابستگان نسبی و سببی تلاش عجیبی دارند که به رغم اینکه مفسر و هدایت گر و تبیین کننده انقلاب اسلامی و مسیر گذشته و حال و آینده امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده و هستند مرحوم هاشمی را هم در جای معمار کبیر انقلاب بنشانند و هم اینکه مواضع وی را بنوعی واقع گرایی به تحقق رسیده امروز جامعه بر مبنای سخنان وی قلمداد کنند. در همین زمینه باید یادآور شد که:

اولا: اصرار بر موثر بودن نقشه ها و راهبردهای نظامی هاشمی در جنگ و برجسته کردن نقش و جایگاه وی در دفاع مقدس در حالی که هیچ دوره و آموزشی از کار اموزش نظامی مگر در برهه هایی بسیار نازل در قبل از انقلاب در رزومه ایشان وجود ندارد و ماموریت های ستادی بیشتر مقرون به واقعیت است.

ثانیا: نظرات سیاسی در ماهها و سالهای بعد از فوت ایشان خصوصا درباره اهمیت موشک در پیشرفت و توسعه کشورهای غربی و نسخه پیچیدن برای ایران برای ادامه همان مسیر، اجرای سیاست های بانک جهانی و صندوق بین المللی پول، ایجاد و قبح زدایی تجمل گرایی و اشرافیت به ظاهر مذهبی و انقلابی، بکار گرفتن تحصیل کردگان بشدت غرب گرا و دارای افکار غیر دینی در شاکله دولت سازندگی و....

ثالثا: و بالاخره حرکت عجیب برخی از حامیان جریان کارگزانی مسلط بر دولت سازندگی برای مادام العمری کردن ریاست جمهوری هاشمی از اهم این ادعاهایی است که امروز نیز از زبان برخی از سیاستمداران و تربیت یافته گان مکتب هاشمی نسبت به استمرار دولت روحانی بگوش می رسد که نشان می دهد واقعا هنوز هاشمی و افکار او در میان برخی سیاستمداران و تربیت یافته گان کارگزارانی نسل دوم سازندگی وجود دارد و اگر ادعا می شود که هاشمی زنده است نه به معنای آن چیری که امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در نظر داشته و دارند بوده که تلاشی برای ادامه راهی است که اشراف سالاران مرید هاشمی آنرا برای ادامه حیات خود ضروری می دانند.

لاکن اصرار و استمرار این استراتژی موید چند مولفه مهم در رفتارهای سیاسی جریانات منتسب به ایشان است:

۱- احساس خلاء شدید در میان استحاله طلبان بنحوی که در سرگیجه گی مطلق همچنان یک پا در گذشته همان دروس را بازخوانی می کنند و اصرار دارند که هاشمی و افکارش زنده است. نبود شخصت های کاریزمایی مانند هاشمی و خصوصا شیخ حسن صانعی بر عمق و وسعت این احساس افزوده است. در نتیجه اینروزها در جمع ایشان یا شخصیتها پیرند و جایگاهی ندارند و یا جوانند و مقوبلیتی فراگیر در میان اصلاح طلبان ندارند.

۲ – بین خود و نظام اسلامی که روزگاری هاشمی رفسنجانی بعنوان رابط و وصل کننده ایشان به ارکان قدرت عمل کرده و به این واسطه فاصله ای نمی دیدند امروز در خلاء اشاره شده  هنوز نتوانستند روزگار گذشته را دوباره زنده کنند و به روز کردن دائم افکار هاشمی را تنها راه کار این امر می دانند زیرا امروز بدلیل فقدان حضور هاشمی به عنوان فردی که بتواند در حرکت میدانی فتنه گران و استحاله طلبان بتواند استراتژی «فشار از پایین و چانه زنی از بالای شاگرد برجسته مفسران امنیتی غربی یعنی سعید حجاریان » را در بالا و در ارکان قدرت جمهوری اسلامی چانه زنی و نمایندگی کند وجود ندارد. این همان حالتی است که یک بال قدرتمند وجود ندارد و سربازان میدانی فقط می توانند تخریب کنند، بکشند و کشته شوند بدون اینکه سرانشان بتوانند با چانه زنی در بالا بر اریکه قدرت تکیه بزنند.

۳- دولت ناکارآمد حسن روحانی در ماههای آخر حیات سیاسی خود می تواند کاری ترین ضربه را بر پیکره بدنه اجتماعی اصلاح طلبان وارد سازد لذا نیاز به روکشی دارند تا این دولت را در هم در پارکینگ دولت های قبلی خود با روکشی مناسب بپوشانند تا در دید مردم در زمان انتخابات پیش رو نباشد و در آرایشان تاثیر گذر باشد. و چه پوششی بهتر از هاشمی رفسنجانی. بیاد داشته باشیم که اینروزها روند برائت جویی از دولت چنان زیاد شده که حتی داد خود دولتی ها را هم در آورده است آنجایی که واعظی مسئول دفتر روحانی با گله مندی می گوید: از اصلاح طلبان وزیر و استاندار در دولت وجود دارد و اگر آنها منتقد هستند، به رفقای خودشان هم انتقاد باید بکنند. ولی حداقل مراعات حال رفقای خود را بکنند. ( جهان نیوز / ۹ مهرماه۹۹/ کدخبری: ۷۴۱۱۶۷).

در نتیجه گیری باید اضافه نمود که در وضعیت حاضر برخی جریانات اصلاح طلب و استحاله طلب شاید بخواهند از شخصیت سیاسی هاشمی دوباره برای فتنه انگیزی خود در انتخاباتی که امید چندانی برای پیروزی در آن ندارند به صورت دو سویه استفاده کنند آنگونه که سروری فعال سیاسی می گوید: هم بی‌نظمی اجتماعی در ماه‌های منتهی به انتخابات امکان ظهور و بروز بالایی خواهد داشت و اگر هم نپذیرد، هم اصلاح‌طلبان در ذهن مردم به عنوان اپوزیسیون دولت فعلی و بعدی مطرح شوند. و چه کسی بهتر از هاشمی که هم رفتارش در وقایق فتنه۸۸ در دسترس و قابل بازسازی است و هم اینکه توان حضور و دفاع از خود در برابر هر آنچه که به او نسبت داده و یا خواهند داد را ندارد.  

رضا احمد زاده


کد مطلب: 288309

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdchv6niw23n6xd.tft2.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir