چرا عباس آخوندی وزیر مسکن روحانی که درحق مردم ضعیف جنایت کرده باید آزاد باشد؟

18 دی 1400 ساعت 23:49

ناتوانیِ امروز برخی مردم در تامین سرپناه و بروز پدیده‌های بدمسکنی نظیر اتوبوس‌خوابی و حاشیه‌نشینی، نتیجه مستقیم عملکرد مسؤلان پُرادعا در برخی دولت‌های قبل است که نه تنها پروژه مهمی نظیر مسکن مهر را مزخرف می‌دانستند، بلکه زمینه فاصله انقلاب از اهداف خود را هم فراهم کردند.


به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز ناتوانیِ امروز برخی مردم در تامین سرپناه و بروز پدیده‌های بدمسکنی نظیر اتوبوس‌خوابی و حاشیه‌نشینی، نتیجه مستقیم عملکرد مسؤلان پُرادعا در برخی دولت‌های قبل است که نه تنها پروژه مهمی نظیر مسکن مهر را مزخرف می‌دانستند، بلکه زمینه فاصله انقلاب از اهداف خود را هم فراهم کردند.

🔹یکی از این سیاستمداران که نقش پررنگی در نابسامانی امروز بازار مسکن داشته، عباس آخوندی است. وزیری که در 2 مقطع بر کرسی بالاترین مقام اجرایی حوزه مسکن کشور تکیه زد و در هر 2 مرتبه با اتخاذ سیاستهای غلط زمینه ناتوانی مردم در تامین مسکن را مهیا کرده است و علنا اعلام کرده من یک تکنو کرات هستم.

🔸بر همین اساس، عباس آخوندی پیش از به دست گرفتن اختیار وزارت راه و شهرسازی در دولت تدبیر و امید، بین سال 72 تا 76 وزیر مسکن و شهرسازی دولت رفسنجانی بود.

🔹در سال اول حضور آخوندی در وزارت مسکن و شهرسازی دولت سازندگی، متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در تهران 51 هزار و 600 تومان بود، این در حالی است که در سال 75 متوسط قیمت مسکن به 160 هزار تومان رسید و در مجموع، طی چهار سال حضور آخوندی در دولت سازندگی، قیمت هر متر مربع مسکن بیش از 246 درصد رشد کرد.

🔸یکی از بحث‌برانگیز‌ترین اقدامات آخوندی در بازار مسکن، نحوه مواجه وی با مسئله جولان سوداگران در این بازار بود، در سال های اخیر، سهم تقاضاهای سرمایه‌ای و سوداگرانه در بازار مسکن به بیش از 70 درصد رسیده است. این یعنی از هر 10 نفری که اقدام به خرید مسکن می‌کنند، 7 نفر دلال و سوداگر هستند و برای افزایش سرمایه خود به بازار مسکن رجوع کردند.

🔹بخش قابل توجهی از خانوارهای فاقد مسکن که تا پیش از وزارت آخوندی به صاحب‌خانه شدن فکر می‌کردند، پس از اقدامات وی با رشد سرسام‌آور قیمت مواجه شدند و خانه‌دار شدن را به رویا سپردند.

🔸این مقام مسئول تاکنون در هیچ نهاد نظارتی مورد بازخواست قرار نگرفته و در حقیقت بانی وضع موجود به جای پاسخ به شرایط فعلی خود به منتقد شرایط تبدیل شده و در جایگاه تئوریسین نسبت به اعلام مواضع خود می‌پردازد.

✅بر همین اساس به نظر می‌رسد، گام اول ساماندهی بازار مسکن، فارغ از مسئله سیاست‌گذاری، پیگیری عملکرد مسئولانی است که عامل شرایط کنونی هستند.

عباس آخوندی عضو حزب کارگزاران یک فردمتکبر و تکنوکرات که با تفکر لیبرالی خود درحق مردم ایران جنایت کرده است و باید بعنوان وزیری که ترک فعل کرده توسط دستگاه قضا محاکمه شود نه اینکه آزاد بگردد و برای مردم و انقلاب رجز خوانی هم بکند.

۱۹  دیماه  ۱۴۰۰  فرهادنیا


کد مطلب: 306901

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcgz39wqak9zy4.rpra.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir