آتش‌سوزی در «بلبزان» پاوه مهار شد

21 خرداد 1403 ساعت 17:09

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های منطقه بلبزان پاوه صبح امروز به طور کامل مهار شد.


به گزارش عصر امروز«افشین یگانه» در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: آتش‌سوزی در منطقه بلزبان و بزین و مرخیل پاوه که در چند مرحله اطفا و به طور مجدد شعله‌ور شده بود امروز به طور کامل مهار شد و تعدادی از نیروهای محیط زیست در نقاط مختلف حضور دارند که در صورت شعله‌ور شدن آتش به سرعت برای اطفای آن اقدام شود.

وی با اشاره به تلاش و هم‌افزایی تمام مسئولان و دستگاه‌های مربوطه استان و شهرستان پاوه و گروه‌های مردمی و پیگیری‌ها و مدیریت استاندار کرمانشاه برای اطفای حریق، عنوان کرد: 700 نفر روز نیرو از دستگاه‌های مختلف و نیروهای مردمی برای این عملیات به کار گرفته شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: براساس برآوردهای اولیه، حدود 500 هکتار در این منطقه دچار حریق شده که بخش عمده آن از مراتع بوده است.

یگانه عامل اولیه وقوع حریق را خطای انسانی عنوان کرد و افزود: برای این عملیات از دو فروند بالگرد برای جابه‌جایی نیروها و آب‌پاشی استفاده شد، اما گرمای هوا و صعب‌العبور بودن منطقه کار را دشوار کرده بود.


کد مطلب: 336548

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcgt39w7ak9wn4.rpra.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir