خروجی خدا حافظی از ماه خوب خدا چیست؟

11 ارديبهشت 1401 ساعت 11:20

در آستانه پایان ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر هستیم. باید ببینیم خروجی و حاصل یک ماه روزه و عبادت و اطاعت امر خدا در یک جائی خود را نشان داده و قابل حس باشد کجاست.


به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز در آستانه پایان ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر هستیم. باید ببینیم خروجی و حاصل یک ماه روزه و عبادت و اطاعت امر خدا در یک جائی خود را نشان داده و قابل حس باشد کجاست. خدا را شاکریم که میلیونها زن و مرد روزه دار در این ماه الهی هر روز یک جزء قرآن خوانده و گاها اطعام نموده؛ نافله خوانده اند؛ و از کارهای مستحبی دریغ نکرده و احیاء نیز گرفته اند و آنچه که می توانستند در حد علاقه و توان خود به مستحبات پرداخته اند و حتی دیده شده کسانی که عذر داشته و یا توان روزه گرفتن نداشتند به خواندن قرآن و دادن صدقه و کارهای خیر و معنوی متوسل شده اند.‌ ماه مبارک رمضان ماه خوبیها و ماه رحمت و ماه بخشش الهی است.

خروجی اطاعت امر خدا برای روزه گرفتن و عبادات فردی در این ماه معنوی برای هر کدام از مردم در چیست؟

✅ یکی ازخروجیهای هر فردی در این ماه می تواند حس انسان دوستی و کمک به افراد مستمند و آبرومند در فامیل و محل و دوستان خود باشد. چه بسا خشنود کردن یک خانواده نیازمند؛ اندوخته بسیار با ارزشی برای دنیا و قیامت هر کدام از افراد بحساب بیاید.
جامعه امروز ما به پنج دسته خیلی پولدار؛ غنی؛ متوسط؛ فقیر؛ و زیر خط فقر تقسیم می شوند. و خانواده هائی هستند که با سیلی صورت خود را سرخ نگه می دارند تا در میان اطرافیان خود تحقیر نشوند.
چه زیباست که بخش کوچکی از دارائی خود را با آبرومندانِ خاموش و پنهان تقسیم کنیم و چه خوب است در همین فضای مجازی به دنبال آنها بگردیم و آنها را شناسائی نمائیم تا رحمت خدا شامل حالمان گردد.
یکی از خروجیهای ماه مبارک رمضان با آن همه عبادات و مستحبات فردی اینست که هر کسی بفکر بغل دستی و اطرافیان خود باشد.

✅ نگذاریم بنده های خدا با هر دین و مسلکی که هستند بویژه شیعیان امیرالمومنین (ع) در زیر چرخ دنده های زندگی نابود بشوند. اگر چه دولت و ارکان حکومتی هم وظیفه ویژه و سنگینی دارند اما مردم هم نباید از وظیفه فردی خود غافل بشوند.

مردم عیال خدا هستند. پس عیال خدا را فراموش نکنیم. و لذا خروجی عبادات فردی ما طبق آموزه های دینی باید در خدمت به همنوعانمان خود را نشان دهد. انشا ءالله

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ فرهادنیا


کد مطلب: 311001

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcdzf0sfyt0fz6.2a2y.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir