بارش برف و کاهش محسوس دما در گیلان

1 بهمن 1400 ساعت 9:27

در اثر فعالیت سامانه سرد و بارشی در استان گیلان، دمای استان به شدت کاهش یافته و سرتاسر استان گیلان شاهد بارش برف بعضاً شدید است.


به گزارش عصر امروز، هواشناسی استان گیلان اعلام کرده که هوای استان نیمه ابری تا ابری و آلود همراه با کاهش دما، بارندگی و وزش باد شدید و در ارتفاعات و دامنه ها شاهد بارش برف، کولاک و همچنین طی امشب برخی نواحی جلگه‌ای استان شاهد بارش مخلوط برف و باران و همچنین برف خواهیم بود.

آنطور که خبرنگاران فارس در سرتاسر استان گیلان گزارش کرده اند، هوای استان در اغلب مناطق همراه با بارش شدید برف بوده که این نزولات آسمانی در مناطق مرتفع استان با شدت بیشتری همراه است.

سامانه های برف سنجی گیلان گزارش کرده‌اند که محور اسالم به خلخال در غرب گیلان دارای برف ۳۰ سانتی متری و همچنین محور سیاهکل به دیلمان در شرق استان بیش از ۱۵ سانتیمتر برف وجود دارد.

دمای استان گیلان طی سامانه سرد و بارشی فعال کنونی، بین ۸ تا ۱۲ درجه کاهش یافته است.

امیر مرادی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان نیز در گفتگو با خبرنگار فارس با اشاره به پیش بینی‌های هواشناسی اظهار کرد: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی و استقرار سامانه سرد و بارشی در منطقه طی روزهای آینده که شرایط برای کاهش محسوس دما و یخبندان و همچنین مه گرفتگی در جاده‌ها مهیا است، از تمامی دستگاه‌های عضو ستاد بحران خواسته شده تا آمادگی کامل داشته باشند.

فریبرز مرادی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از بارش شدید برف در محور اسالم-خلخال، سیاهکل- دیلمان، آستارا -آقچای و همچنین بارش خفیف برف در محورهای پونل- خلخال، شفت- امامزاده ابراهیم و اسحاق، رودسر -لات محله، بلوردکان خصیب دشت ، شوک- ملکوت، حشمت آباد قوشلانه، ویه- کلیشم ،فومن -ماسوله و ماسال به گیلوان خبر داده است.

به گفته وی، گردنه الماس در محور اسالم به خلخال ، گردنه حیران در محور آستارا به اردبیل و همچنین گردنه کوهین در محور رشت قزوین نیز شاهد بارش برف است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان همچنین اعلام کرد که محور سیاهکل به دیلمان به دلیل بارش برف و کولاک تا اطلاع ثانوی مسدود شده است.

سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفته که ۲۴ پایگاه، پست و شعبه هلال احمر گیلان برای مقابله با بحران‌های احتمالی برف در حالت آماده باش هستند.


کد مطلب: 307295

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcdn50skyt0zx6.2a2y.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir