آتش گرفتن چندین مغازه و انبار در خیابان ناصرخسرو

تسنیم , 30 دی 1400 ساعت 10:55

چندین باب مغازه و انبار در خیابان ناصرخسرو دچار آتش‌سوزی شد.


به گزارش عصر امروز؛ ساعت 1:13 بامداد امروز (30 دی) یک مورد آتش‌سوزی در چندین باب مغازه در خیابان ناصرخسرو، نرسیده به کوچه مروی به سامانه 125 آتش‌نشانی تهران اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان پنج ایستگاه آتش‌نشانی به همراه نردبان هیدرولیکی، خودروی حامل تجهیزات تنفسی و تانکر آب به محل حادثه اعزام شدند.

محل حادثه چندین باب مغازه (هفت، هشت مغازه) در مجاورت یکدیگر بود که غالباً در زمینه فروش مواد آرایشی مانند عطر، ادکلن و اسپری و برخی مواد شیمیایی مانند سموم کشاورزی فعالیت داشتند.

بالای تمام مغازه‌های مذکور نیز به همان وسعت و متراژ مغازه‌های پایینی، فضاهایی به عنوان انبار وجود داشت یعنی دو طبقه بودند همچنین حجم زیادی از اجناس در انبارها چیده شده و سقف شیروانی بالای سر انبارها وجود داشت.

در نهایت با احتساب طبقات بالایی، حدود 15 تا 16 مغازه و انبار به چشم می‌آید که مجموعاً حدود هزار و 500 متر وسعت داشتند.

در زمان حضور آتش‌نشانان در محل حادثه، بخش زیادی از مغازه‌ها و انبارها شعله‌ور بود و آتش به سقف‌ها نیز سرایت کرده بود که آتش‌نشانان از چندین طرف عملیات را آغاز کردند همچنین غالباً درِ کرکره‌ها بسته بود که با برش آن‌ها توانستند خود را به محل اصلی آتش‌سوزی برسانند.

آتش‌نشانان هم از طریق نردبان دستی و هیدرولیکی به طبقات بالایی نفوذ کردند همچنین در قسمت حیاط پشتی این مغازه‌ها و انبارها، تعدادی مغازه‌های کوچک وجود داشت که در آن مقادیر زیادی ظروف و مواد شیمیایی قرار گرفته بود که خوشبختانه از سرایت آتش به آن جلوگیری به عمل آمد.

در قسمت‌هایی که در مجاورت با خیابان قرار داشتند، هر از چندگاه صدای انفجارهایی شنیده می‌شد که ناشی از انفجارهای قوطی‌های اسپری خوشبوکننده و افشانه بود و باعث گسترش آتش‌سوزی می‌شد.

به گفته سید جلال ملکی؛ سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران، آتش در حال سرایت به مغازه‌های اطراف بود که خوشبختانه با عملیات خوب آتش‌نشانان، آتش تحت کنترل قرار گرفت و نیروها پس از عملیات پایانی و لکه‌گیری محل حادثه، به ایستگاه‌های خود بازگشتند.


کد مطلب: 307285

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcc4mq1p2bqxi8.ala2.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir