حمدان: تلفات سنگینی به ارتش صهیونیستی وارد می‌کنیم

تسنیم , 28 آبان 1402 ساعت 9:56

یک رهبر حماس با اشاره به اینکه رزمندگان مقاومت همچنان به وارد کردن تلفات سنگین ضد ارتش دشمن ادامه می‌دهند تاکید کرد ملت فلسطین هرگز تحت قیمومیت هیچ طرفی قرار نمی‌گیرند و مقاومت تا تحقق آرمان‌های مردم در آزادی و حاکمیت بر سرزمین خود، عقب نخواهد نشست.


به گزارش عصر امروز، «اسامه حمدان» از رهبران ارشد جنبش حماس فلسطین طی سخنانی با انتقاد شدید از موضع دولت آمریکا در قبال اتفاقاتی که در غزه رخ می‌دهد اعلام کرد، جنایاتی که در غزه شاهد آن هستیم، بدون «جو بایدن» رئیس جمهوری ایالات متحده و دولت وی و سکوت بین‌المللی رخ نمی‌‌داد.

ادامه سکوت بین‌المللی مقابل توحش صهیونیست‌ها امور را به سمت و سوی نامعلومی می‌برد

حمدان در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی که دیروز در بیروت برگزار شد تاکید کرد، ما دولت آمریکا را مسئول کامل جنایات اشغالگران در نوار غزه می‌دانیم و این جنایات بدون بایدن و سکوت بین‌المللی اتفاق نمی‌افتاد. تداوم سکوت بین‌المللی در برابر توحش صهیونیست‌ها در غزه امور را به سمت و سویی می‌برد که هیچ کس انتظارش را ندارد و نمی‌توان اوضاع را کنترل کرد.

وی درباره شرایط میدانی جنگ با دشمن صهیونیستی اعلام کرد که گردان‌های القسام (شاخه نظامی حماس) خسارات سنگینی به ارتش اشغالگر و نظامیان و افسران و تجهیزات آن وارد می‌کنند.

این رهبر حماس با اشاره به تداوم تجاوزات وحشیانه رژیم اشغالگر به سراسر غزه اعلام کرد که 43 درصد شهدای این جنایات متعلق به جنوب نوار غزه بوده و رژیم اشغالگر تفاوتی بین شمال و جنوب قائل نیست و همه مناطق را مورد هدف قرار می‌دهد. در این میان اشغالگران با بمباران بیمارستان‌ها، ابتدایی‌ترین اصول انسانی را نقض می‌کنند.

اسامه حمدان تصریح کرد، اشغالگران همه چیز را در غزه ویران می‌کنند و آنچه که در مجتمع پزشکی الشفاء رخ می‌دهد یک نمونه از سلسله جنایت‌های وحشیانه رژیم اشغالگر است و صهیونیست‌ها کمپینی برای دروغ‌پردازی درباره بیمارستان الشفاء به راه انداخته‌اند. بمباران بیمارستان‌ها در چارچوب طرح توطئه‌آمیز دشمن برای آواره کردن مردم از شمال غزه صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه رزمندگان مقاومت فلسطین در تلاش برای تامین امنیت و محافظت از جان اسرای صهیونیست هستند تاکید کرد، ما بر اساس موازین اخلاقی خود کار می‌کنیم؛ نه بر اساس قانون و رفتار جنگل که دشمن اتخاذ کرده است. ارتش اسرائیل بزرگترین سازمان تروریستی و نازی در جهان است.

ملت فلسطین تحت قیمومیت هیچ طرفی قرار نمی‌گیرند

این عضو ارشد حماس درباره محاصره همه‌جانبه‌ای که دشمن علیه مردم غزه تحمیل کرده گفت، ذخایر غذایی که وارد غزه می‌شود حتی 10 درصد نیازهای مردم را نیز تامین نمی‌کند و اشغالگران به سیاست گرسنگی علیه کودکان و غیرنظامیان بی دفاع ادامه می‌دهند. نهادهای بین المللی، اسلامی و عربی باید مسئولیت خود را در توقف جنایات رژیم اشغالگر بر عهده بگیرند.

اسامه حمدان تصریح کرد، مردم ما هرگز تحت قیمومیت هیچ طرفی قرار نگرفته‌اند و از این به بعد نیز زیر قیمومیت هیچ طرفی نمی‌روند. ملت فلسطین خودشان سرنوشت خود را رقم می‌زنند و هر اندازه که جنایات تروریستی رژیم اشغالگر ادامه پیدا کند، ما میدان را ترک نمی‌کنیم.

وی تاکید کرد، عهد و پیمان ما با خدا، مردم فلسطین و امت اسلامی این است که تا رسیدن به آرمان‌های ملتمان برای آزادی و حاکمیت بر سرزمینشان، عقب ننشینیم. ما به عنوان سدی غیرقابل نفوذ در برابر نقشه‌های اشغالگران ایستاده‌ایم و بعد از این هیچ مهاجرتی از جانب فلسطینیان از سرزمین خود وجود نخواهد داشت و هرچه که خواهیم دید تنها آزادی و بازگشت است.

حمدان در پایان خواستار تداوم تظاهرات‌های جهانی ضد اشغالگران و فعال‌سازی سیاست تحریم اقتصادی علیه رژیم صهیونیستی شد.


کد مطلب: 331584

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcbw8bfarhbfsp.uiur.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir