نفوذی‌ها، اطراف برخی مسئولین کشور را گرفته‌اند

4 آبان 1394 ساعت 21:42

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: متأسفانه برخی مسئولین نظام عمدا به فرمایشات امام (ره) و مقام معظم رهبری بی‌توجه هستند و چه بسا نفوذی‌ها اطراف این مسئولین را گرفته باشند.


به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز جواد کریمی قدوسی در خصوص پروژه نفوذ دشمن در گفتگو با خبرنگار عصر امروز اظهار داشت: بر اساس مجموع فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص  تبیین خطر نفوذ و نیز طبق اطلاعات و مستندات متغن از 2 سال گذشته که تیم مذاکره کننده کشورمان بیشترین مذاکرات خویش را با آمریکایی‌ها انجام داده‌اند، بخشی از نفوذ انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه امروز بیشترین عناصر وابسته به تفکر رایج در امریکا، انگلیس و برخی  از کشورهای اروپایی در بعضی ازمصادر امور اجرایی کشور قرار گرفته‌اند، افزود: بر اساس پیگیری‌های انجام شده افرادی را در مصادر مذکور شاهد هستیم که به عنوان مدیران پروازی برشمرده می‌شوند به گونه‌ای که خانواده آنان در امریکا مقیم بوده و خود در ایران دارای سمت هستند.

کریمی همچنین به تحقیق و تفحص و تهیه در خصوص افراد دوتابعیتی و  تهیه و تنظیم سوال در این رابطه اشاره کرد و گفت: متأسفانه آقای لاریجانی اجازه انجام آن را نداد اما بخشی از سیر تحقیق و تفحص در کمیسیون امنیت ملی مجلس پیگیری شد و بر اساس آیین نامه پس از ورود تحقیق و تفحصی به کمیسیون امنیت ملی باید سوالاتی از وزارتخانه‌های ذیربط انجام شود که در این خصوص از چندین وزارتخانه مربوطه سوال شد و یکی از این وزارتخانه‌ها پاسخی مکتوب مبنی بر  وجود 500 هزار نفر ایرانی دوتابعیتی در کشور ارائه داد که در صورت لزوم در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: بیشترین هدف از تحقیق در زمینه افراد دوتابعیتی بررسی و ارائه گزارشی به مجلس در مورد افرادی بود که در سیستم اجرایی کشور مشغول فعالیت هستند زیرا یکی از میدان‌های نفوذ دشمن اینگونه افراد می‌باشند اما متأسفانه در این راستا نه تنها با عدم قوانین شفاف بلکه با فقدان دستگاهی مسئول برای انجام نظارت بر آن مواجه هستیم، لذا طی برگزاری جلسه‌ای با مسئولین امنیتی در هفته گذشته در کمیسیون امنیت ملی مجلس که در خصوص پرونده جیسیون رضاییان بود تأکید بر این بود که بزرگترین خطر نفوذ دشمن از کانال افراد دوتابعیتی انجام می‌شود و مسئولین امنیتی پیگیری جدی این مسئله از سوی نمایندگان را درخواست داشتند.

 نماینده مردم مشهد در ادامه عرصه مقابله با خطر نفوذ و استحاله تدریجی نظام از قبل نفوذ را نیازمند میدان مجاهدتی مانند میدان مجاهدت 8 سال دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: خطر این میدان به مراتب بیشتر از دفاع مقدس است لذا هیچ یک از اقشار نمی‌توانند بری از انجام وظیفه باشند به ویژه افرادی که اطلاعات، دانش و  معلومات بیشتری داشته، به روز بوده و اخبار را دنبال می‌کنند، لذا باید بیش از هر زمان دیگری اخبار صحنه فرهنگی، سیاسی و تحولات داخلی، بین‌المللی و منطقه‌ای را پیگیری نمایند.

کریمی همچنین به لزوم پیگیری اجرای برجام تأکید کرد و مدیریت برجام را از وظایف مهم شورای عالی امنیت ملی دانست و گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز به عنوان ستاد اصلی رصد مسائل فرهنگی و حفظ مبانی فرهنگی انقلاب اسلامی باید در یک حالت آفندی خود را تعریف نموده و مباحث را بسیار شفاف و روشن و با سبک و مدیریت جهادی تعریف کند و تنها به برگزاری ماهی یک جلسه اکتفا نکرده و مبانی  را از مراکز امنیتی، اطلاعاتی، سیاسی و فرهنگی گردآوری  کرده و سپس راهکارهای دشمن را برای مردم تبیین کند.

 عضو کمیسیون امنیت ملی تأکید کرد: در عرصه مقابله با نفوذ و خطر جنگ نرم بر اساس دستورالعمل همه جانبه‌ رهبر معظم انقلاب و حکم جهاد ایشان همه اقشار باید در میدان حضور داشته و در مقابل جریان‌های منحط غرب گرا بایستند زیرا ارزش و توفیقات جهاد در این عرصه از جهاد نظامی بالاتر است. 

وی در پاسخ به اینکه  آیا مذاکره با آمریکا می‌تواند در حوزه‌های غیر هسته‌ای نیز احتمال ظهور و بروز داشته باشد بیان کرد: اگر بار دیگر مسئولینی مانند وزیر امور خارجه یا شخص رئیس جمهور اصرار بر مذاکره با آمریکا داشته باشند بدانند که تمام مبانی صلاحیت خود را از دست داده‌اند.

کریمی افزود: نمایندگان در خصوص دست دادن ظریف با اوباما که وزیر امور خارجه کشورمان از آن به عنوان یک دیدار تصادفی یاد کرد در حالی که بر اساس اطلاعات از یک ماه قبل وقوع چنین دیداری برای روحانی و اوباما تنظیم شده بود اما ظریف جایگزین روحانی شد نیز اقدام بسیار محکمی انجام دادند که هنوز در رسانه‌ها مطرح نکرده‌اند لذا از این مسئله نیز ساده نخواهند گذشت.

وی تأکید کرد: اصرار برای مذاکره با آمریکا از سوی دولت به منزله جنگ با ارزش‌های انقلاب اسلامی به ویژه عبور از دستورات رهبری انقلاب اسلامی است زیرا التزام عملی آنان به ولایت فقیه را عملا زیر سوال می‌برد و آنان را فاقد مشروعیت برای گرفتن زمام امور کشور می‌کند در نتیجه اصرار دولت به مذاکره دوباره با آمریکا موج‌های بعدی توسط مردم را به سوی دولت در بر خواهد داشت.

کریمی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند «رابطه با آمریکا هیچ فایده‌ای ندارد بلکه ضرر بسیاری نیز دارد» گفت: امروز آمریکایی‌ها به لحاظ اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و .... در جایگاهی نیستند که برای سایر دولت‌ها و ملت‌ها الگو باشند و بحران‌ها‌ی داخلی، کشتارهای دست جمعی، نقض حقوق بشر، ترویج نژاد پرستی، جنایت‌های برون مرزی در افغانشتان، یمن و ... آمریکایی‌ها خود گواه این مسئله است لذا ارتباط، دست دادن و مصافحه با امریکایی‌ها نشان از دشمنی تیم مذاکره کننده کشور مان با ملت ایران دارد چرا که حداقل 40 سال  از مبارزه رو در روی ملت ایران با آمریکایی‌ها می‌گذرد.

وی همچنین به فرمایش حضرت امام (ره) در خصوص آمریکا که فرموده‌اند «خطر آمریکا آنقدر جدی است که اگر کوچکترین غفلتی بکنید نابود می‌شوید» اشاره کرد و افزود: شأن نزول این فرمایش امام (ره) به امروز ارتباط دارد اما متأسفانه برخی مسئولین نظام عمدا به فرمایشات امام (ره) و مقام معظم  رهبری بی‌توجه هستند و چه بسا نفوذی‌ها اطراف این مسئولین را گرفته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی در خاتمه بیان کرد: جیسیون رضاییان فردی است که در گزارشی به آمریکا می‌نویسد من به روحانی آنقدر نزدیک شده‌ام که حتی طعم آدامس وی را نیز می‌دانم لذا این مسئله حاکی از اثرگذاری نفوذی‌ها بر روی اتاق فکر مسئولین کشور است در حالی که رهبر معظم انقلاب فرمودند «دشمن می‌خواهد اتاق محاسبات مسئولین ما را تحت تأثیر قرار دهد» و شأن نزول آن نفوذ نفوذی‌ها در مراکز تصمیم‌گیری کشور و به دست گیری مراکز اجرایی ماست و در آینده نیزهدف آنان مرکز تصمیم‌سازی کشور (مجلس شورای اسلامی) است که باید ملت ایران، نخبگان، دانشجویان و... در این زمینه کاملا هوشیار باشند.


کد مطلب: 138380

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcaaan6w49nee1.k5k4.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir