نمايش خبر در تاريخ روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  

عقد اخوت سه شهید+عکس

یکی از سنت های حسنه که پیامبر(ص) تاسیس کرد و در جبهه ها مرسوم بود برقراری عقد اخوت و برادری بود.

بوی خاکسترِ برادر!

بلند گفتم: «عبدالرضا!» از گوش‌هایش خون بیرون آمده بود، برگشت و نگاهم کرد، هنوز هم تانک‌های عراق در چشمانش بودند و صدای آر پی جی در گوشش، گفتم: «حبیبی کجاست؟» جیپش را نشانم داد.

دخترها بهترند یا پسرها؟دین پاسخ می دهد

در کتاب وسائل الشیعه در خصوص نگاه فرهنگ دینی به دختران در مقابل پسران ابوابی آمده است که نشان از اهمیت خاص دین به جنس لطیفِ مونث دارد که کلیه این ابواب دلالت بر لزوم تقدم شان دختر بر پسر در محیط خانواده و لزوم توجه عاطفی بیشتر به دختران نسبت به پسران ...

آتش بس؛ آتش باید نفس تازه کند

احسان ترابی در پاسخ به جنایات و ترفندهای رژیم صهیونیستی در غزه شعری با موضوع «آتش بس» سروده است.
روی کارت عروسی نوشت:« از پذیرش بانوان بدحجاب معذوریم»

روی کارت عروسی نوشت:« از پذیرش بانوان بدحجاب معذوریم»

به گزارش عصر امروز زنان نجیب ایرانی در مسیر تاریخ این کشور همیشه حضوری تاثیر گذار و شگرف داشته اند زنانی که گاه بار سنگین اسارت را تحت فشارهای سنگین جسمی و روحی پشت سر گذاشتند برخی گمنام و برخی سرشناس به پیش معبود شتافتند و برخی همچنان الگوی زنده این ...

اهانت به «مادر امام زمان» در یک کتاب مجوز گرفته از «ارشاد»!

بار دیگر باید متذکر شد که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از همان روزهای ابتدایی موضع روشنی نسبت به موضوع نظارت بر کتاب نداشته و ندارد. البته بنابر اظهار برخی کارشناسان موضوع ارشاد در این زمینه کاملا هم روشن است و آنها حذف ممیزی پیش از چاپ است که با انتقاد ...

روز قدس؛ عروج معنوی از لیالی قدر تا تعالی قدس

«روز قدس یک روز بین‌المللی اسلامی و روز بزرگ و مهمی است که ملت ایران و دیگر ملت‌های مسلمان، حرف حقی را که استکبار بیش از شصت سال برای خاموش کردن آن سرمایه‌گذاری کرده بود، فریاد می‌کنند. (حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای)

آیا دولت سوراخ دعای اقتصاد را گم کرده است؟

چگونه می‌توان اوضاع را سامان داد؛ با سیاست خارجی یا اقتصاد مقاومتی؟!

شهید معروف کتاب‌ درسی مدارس که بشارت شهادت دوستش را داد

شهید «غلامحسین تازه عصاره» یکی دیگر از ستارگان آسمان ذخیره سپاه دزفول است که در سن ۱۵ سالگی به جایی رسیده بود که بشارت شهادت را به دوست خود داد.

واقعه تاریخی که نوید پیروزی ایران با وجود تحریم‌ها را می‌دهد

واقعه تاریخی «شعب ابی‌طالب» نوید آن را می‌دهد که فقط با امید به خداوند و همچنین مقاومت در برابر دشمنان می‌توان تمامی تحریم‌ها را شکست.

این فیلم اصلاً شوخی نیست!

در فیلم معراجی‌ها حرف‌ها و شبهات بسیاری پاسخ داده شده است، اینکه چرا این همه مفقود داریم پاسخش می‌شود چون به معراج رفته‌اند؛ بر خلاف آنچه از صحنه‌های تبلیغات فیلم تداعی می‌شود این فیلم اصلاً شوخی نیست.

آیا توبه موسوی و کروبی پذیرفته خواهد شد؟

قاطبه ملت ایران هرجا فرصتی برای ابراز نظر در خصوص سران فتنه یافته‌اند، به حق خواستار اشد مجازات برای آنها شده‌اند؛ از تظاهرات ۹ دی ۸۸ تا راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۲ و طومار بیشمار امضایی که اخیراً سخنگوی قوه قضائیه به آن اشاره کرد.

فتح المبین ؛ لبخندی که بر لب امام و امت نشست

چندی بعد از گذشت عملیات پیروزمند طریق القدس در سال ۱۳۶۰ ،انتخاب منطقه ای جهت انجام عملیات و ادامه نبرد با دشمن، در دستور کار مسئولین نظام جمهوری اسلامی قرار گرفت و دو منطقه ی غرب کارون و خرمشهر وهم چنین منطقه ای واقع درغرب شوش و دزفول برای اجرای عملیات ...

بسط فرهنگ جهادی، لازمه تحقق اقتصاد مقاومتي

سال جديد شمسي با فرا رسيدن بهار طبيعت آغاز گرديد و در اين بين جهت‌گيري کلان و راهبردي سياست‌هاي کشور با پيام نوروزي رهبر معظم انقلاب اسلامي مشخص شد.

دروغ‌های شیک در پرونده فمینیستی غرب

امروز غرب بیست و هفتین روز جهانی زن را پاس می‌دارد، اما آیا شمارش کرده‌‌اند در این مدت چند زن در دادگاهایشان به ناحق محکوم و بدتر از آن کشته شده‌اند؟ ترزا لویس را به یاد دارند؟ مروه شربینی را چه طور؟

تخم‌مرغ‌های تاریخ مصرف گذشته در سبد دولت تدبیر!

تخم‌مرغ‌های اهدایی دولت، کمی دیر به دست ما رسید و در واقع پیش از آنی که به دست ما برسند، تاریخ مصرفشان به سر آمده بود؛ تصمیمات تاریخ مصرف گذشته، همیشه نتیجه‌شان می‌شود، تخم‌مرغ‌های تاریخ مصرف گذشته.
نامه شهید مدافع حرم به همسرش/ این‌ بار تن به اسارت آل‌الله نخواهیم داد

نامه شهید مدافع حرم به همسرش/ این‌ بار تن به اسارت آل‌الله نخواهیم داد

اگر بدانی صبرت چقدر در این زمان حساس در صیانت از حریم آل‌الله قیمت دارد، لحظه به لحظه آن را قدر می‌شمردی؛ حقیقتاً در مسیر تحقق وعده بزرگ الهی قرار گرفته‌ایم؛ هم من، هم تو.
شهیدی که مانند سیدالشهدا(ع) به شهادت رسید+عکس

شهیدی که مانند سیدالشهدا(ع) به شهادت رسید+عکس

صدای مناجات‌هایش را می‌شنیدم، بعد از مدتی که مقداری از حجم آتش دشمن کم شد، متوجه شدم که دیگر از آن سمت، نجوای یا رب، یارب به گوش نمی‌رسد. به طرف سنگر حرکت کردم. ترکشی به گردن او اصابت کرده و سرش را کاملاً متلاشی کرده بود.

احیاء اموات سیاسی فتنه ۸۸؛ راهبردی برای فرصت‌طلبان

برخی فرصت‌طلبان قصد دارند تا از فضای آرام و پرنشاط جامعه برای مقاصد خود بهره‌برداری کنند و با برخی مباحث حاشیه‌ای مانع وحدت ملی شوند.

قسط اول طلب ۸۸!

افرادی که ۴ سال پیش فتنه به پا کردند به جای اینکه پاسخگوی اقدامات آشوب طلبانه خود باشند، طلبکارانه بر نظام منت می‌گذارند؛ بنویسند برای هر کدام از جوانانی که قربانی قدرت طلبی‌شان کردند چقدر از نظام اسلامی طلب دارند تا وصول کنیم؟