توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۲
تکذیب وجود پایگاه نظامی فرانسه در قطر
سفیر فرانسه در قطر وجود پایگاه نظامی کشورش را در دوحه کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، اریک شوالیه سفیر فرانسه در قطر روز سه شنبه وجود پایگاه نظامی پاریس را در این کشور رد و آن را "شایعات" خبری که در این باره در جریان است، ارزیابی کرد.

 
بر این اساس، سفیر فرانسه در دوحه در مصاحبه ای با روزنامه قطری "العرب" اعلام کرد خبرها درباره امکان احداث یک پایگاه نظامی فرانسوی در قطر "شایعاتی هستند که نباید آنها را باور کرد".

 
به گفته شوالیه، تحویل نخستین گروه از هواپیماهای رافال از کل 36 فروند هواپیمایی که قرار است فرانسه به قطر تحویل دهد، در سال 2019 صورت خواهد گرفت و کلیه هواپیماها پیش از سال 2022 تحویل داده خواهند شد. در دسامبر 2017 دوحه توافقنامه ای با پاریس برای دریافت هواپیماهای جنگی رافال امضا کرد. امضای این توافقنامه بعد از توافقنامه دیگری که قطر برای دریافت هواپیماهای رافال در سال 2015 امضا کرده بود، صورت گرفت.

 
شوالیه همچنین با اشاره به روابط اقتصادی میان پاریس و دوحه اعلام کرد قراردادهای امضا شده میان دو کشور در جریان چهار سال بالغ بر 25 میلیارد یورو است. وی همچنین خاطر نشان کرد سرمایه گذاری های قطر در فرانسه نیز به بیش از 30 میلیارد یورو بالغ می شود.

 
سفیر فرانسه گفت این سرمایه گذاری های خصوصی و دولتی در زمینه های مختلفی صورت گرفته و صندوق سرمایه گذاری دولتی قطر اکثر آنها را بیمه کرده است.

 
به گزارش باشگاه خبرنگاران شوالیه تاکید کرد حضور فرانسه را در بازار قطر حدود 120 شرکت تضمین کرده اند به ویژه این که شرکت ملی راه آهن فرانسه برای حفظ و نگهداری مترو قطر به مدت 20 سال قراردادهایی با این کشور امضا کرده است.
کد مطلب : 239404