توصيه به ديگران
۰
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۲
یک آلمانی به اتهام عضویت در داعش دستگیر شد
مقامات قضایی آلمان از دستگیری یک شهروند این کشور به اتهام عضویت در گروه تروریستی داعش خبر دادند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، مقامت قضایی آلمان شنبه گفتند که یک شهروند آلمانی را که چند سال در عراق و سوریه اقامت داشت  به محض ورود به این کشور و به اتهام عضویت در گروه تروریستی داعش بازداشت کردند.


به گزارش خبرگزاری «رویترز» این زن با نام «نسیم.آ» عصر جمعه هنگام بازگشت به آلمان دستگیر شد. مقامات قضایی گفتند دادگاه شنبه ادامه  بازداشت او را مشخص خواهد کرد.

 
بر اساس این گزارش، این مظنون سال ۲۰۱۴ آلمان را به مقصد سوریه ترک کرد و با ازدواج با یک داعشی همراه وی به عراق رفت. مقامات داعش با پرداخت پول به وی در عراق از او خواستند با اقامت در یک خانه تحت کنترل نیروهای داعش عضو مسلح این گروه تروریستی شود.

 
به گزارش مقامات آلمانی، نسیم و همسرش بعداً به سوریه رفتند. وی اوایل سال ۲۰۱۹ نیز توسط نیروهای امنیتی کرد دستگیر شد.

 
این در حالی است که «اورسولا فان‌درلین» وزیر دفاع آلمان چندی قبل در جریان سفر به عراق بر لزوم مبارزه با تروریسم تاکید کرد و گفت: «نباید اجازه داد گروه تروریستی داعش بار دیگر باز گردد.»

 
طبق آمار یک مرکز مطالعاتی در انگلیس، از زمان تشکیل داعش تا سال ۲۰۱۸ حدود ۱۳ هزار اروپایی برای پیوستن به این گروه تروریستی به سوریه و عراق رفتند.

 
به نوشته وبگاه شبکه « بی‌بی‌سی» سازمان ملل چندی قبل اعلام کرد بیش از ۴۰هزار نیروی خارجی از ۱۱۰ کشور برای حضور در داعش به سوریه و عراق رفتند. مطالعه انجام شده توسط مرکز بین‌المللی مطالعه افراط‌گرایی واقع در «کینگزکالج» لندن در جولای ۲۰۱۸ نیز نشان می‌دهد نیروهای خارجی داعش ۳۲۸۰۹ مرد، ۴۷۶۱ زن و ۴۶۴۰ کودک را شامل می‌شده است.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 272308