توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۴
فشار برخی از فرمانداری ها برای خروج صندوقهای رای از مساجد!
شنیده شده است که خط بیرون آوردن صندقهای رای از مساجد در این دوره نیز از سوی برخی از هیاتهای اجرایی و فرمانداران در حال پیگیری می باشد که واکنش هیاتهای نظارت را بدنبال داشته است.
فشار برخی از فرمانداری ها برای خروج صندوقهای رای از مساجد!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز یکی از پایگاههای مهم قیام مردم علیه رژیم ستم شاهی سنگر مساجد بود که نقش بی بدیلی هم در پیروزی انقلاب اسلامی و هم سازماندهی برای مدیریت 8 سال دفاع مقدس داشت.

بنا بر این گزارش کارکرد مساجد آنقدر بالا بود که حضرت امام (ره) در این خصوص فرموده اند: " مردم در هر روز مجتمع بشوند در مساجد... مساجد باید مجتمع بشود از جوان‌ها. اگر ما بفهمیم که این اجتماعات چه فوایدى دارد و اگر بفهمیم که اجتماعاتى که اسلام براى ما دستور داده و فراهم کرده است، چه مسائل سیاسى را حل می‌کند، چه گرفتاری‌ها را حل می‌کند، این طور بی‌حال نبودیم که مساجدمان مرکز بشود براى چند نفر پیرزن و پیرمرد.(صحیفه امام، ج‏۱۳، ص: ۳۲۵)"

به گزارش خبرنگار ما اما مساجد در چهاردهه گذشته از انقلاب کانون مهمترین فعالیت های سیاسی بسیاری بوده است که یکی از آنها وجود صندوقهای رای در آنجا بوده است که باعث می شده اعتمادی که مردم به معتمدان محلی داشتند حضور برای رای گیری در مساجد چشمگیر باشد.

متاسفانه از دوره دولت اصلاحات خطی دنبال شد تا پایگاه مساجد در زمینه آگاهی دادن سیاسی و حضور سیاسی مردم در آن برچیده شود لذا تاجزاده منافق و رفقایش در وزارت کشور فهمیده بودند که جدا کردن مردم از مساجد ابتدای جدایی دین از سیاست است و از آن زمان درپی این اقدامات بودند و خط برچیدن صندوقهای رای از مساجد را نیز به شدت پیگیری کردند.

به گزارش عصر امروز این اقدام در دوران بعد کمی جبران شد، اما شنیده شده است که خط بیرون آوردن صندقهای رای از مساجد در این دوره نیز از سوی برخی از هیاتهای اجرایی و فرمانداران در حال پیگیری می باشد که واکنش هیاتهای نظارت را بدنبال داشته است.

لذا به دوستان وزارت کشور توصیه می کنیم که این خط انحرافی را دنبال نکنند تا خدایی نکرده مردم نسبت به اقدامات آنها بدبین نگردند و سخن را با این جمله کلیدی از حضرت امام(ره) به پایان می بریم. ایشان چنین فرموده اند: " اگر این مسجد و مرکز ستاد اسلام قوى باشد ترس از فانتوم‌ها نداشته باشید. ترس از آمریکا و شوروى و اینها نداشته باشید. آن روز باید ترس داشته باشید که شما پشت بکنید به اسلام. پشت کنید به مساجد.(صحیفه امام، ج‏۱۳، ص: ۲۱)"
کد مطلب : 197140