توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۰
جدایی عضو برجسته «ائتلاف» معارضان و بازگشت به سوریه
عضو هیئت سیاسی ائتلاف امروز یکشنبه اعلام کرد که از این گروه جدا شده و به زودی به سوریه باز خواهد گشت.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، «محمد بسام الملک» از اعضای برجسته گروه معارض موسوم به «الائتلاف الوطنی لقوى الثورة والمعارضة السوریة» اعلام کرد که از این ائتلاف خارج شده است.

 
الملک که قبلا عضو اتاق بازرگانی دمشق بود، امروز یکشنبه اعلام کرد: «از آنجایی که ارتباط [کشورهای] خارجی با ائتلاف را لمس کردم، اعلام میکنم که از ائتلاف خارج شده و به وطن بازمیگردم».

 
وبگاه خبری معارض عنب به نقل الملک گزارش داد که «پس از گذشت هفت سال از اقامتم در خارج از کشور به حجم توطئه [کشورهای عربی حاشیه] خلیج [فارس]، آمریکا و غرب پی بردم که هدف آنها تجزیه سوریه و نابودی ارتش عربی سوریه برای خدمت رسانی به طرح آمریکایی-صهیونیستی بود».

 
تا کنون ائتلاف معارضان هیچ واکنشی به این مسئله نداشته است.

 
وی چندی پیش عضو هیئت سیاسی ائتلاف بود.

 
الملک اعلام کرد که تمامیت ارضی سوریه و اتحاد مردم این کشور متعهد است و هر گونه طرح تجزیه طلبانه اعم از فدرالی یا خودمختاری را رد میکند.

 
منابع خبری طی روزهای اخیر اعلام کردند که کشورهای حامی ائتلاف اعم از کشورهای غربی و اعراب حاشیه خلیج فارس و ترکیه دست از حمایت این گروه برداشته اند.

 
در همین راستا، روزنامه الوطن سوریه خبر داد که ائتلاف معارضان که تحت حمایت غرب و کشورهای مرتجع منطقه قرار داشت، با دستور بستن «سفارتخانه» خود در پاریس مواجه شده که به درخواست رئیس جمهور فرانسه صورت گرفته است
کد مطلب : 213213