توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۷
طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها نهایی شد
عضو کمیسیون شوراهای مجلس از نهایی شدن طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور در جلسه امروز صبح این کمیسیون خبر داد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز احمد علیرضابیگی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی، در تشریح جزئیات نشست صبح امروز (سه‌شنبه 29 مهر) این کمیسیون اظهار داشت: در این جلسه، طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت بررسی این طرح در کمیسیون به اتمام رسید و برای رسیدگی در صحن علنی مجلس به هیئت رئیسه ارسال خواهد شد.

وی افزود: بر اساس این طرح اصلاحاتی در قانون فعلی انتخابات شوراهای اسلامی کشور بر روی بخش هایی نظیر اعضای کمیته حل اختلاف شوراها و حوزه های نظارتی انجام خواهد شد.

نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: کمیسیون شوراها این طرح را ظرف چندین جلسه بررسی کرد و در جلسه امروز نیز جمع بندی نهایی صورت گرفت.

وی افزود: در کمیسیون آخرین وضعیت قانون شوراها مورد بحث و بررسی قرار گرفت، چگونگی روش نظارت بر عملکردها و اختلاف شوراها مطرح شد در نهایت هیاتی با ترکیب خاص تعریف شد تا بر عملکرد شوراها نظارتی با رویکرد پیشگیرانه داشته باشد.

علیرضابیگی خاطرنشان کرد: در بحث انتخابات شوراهای شهر و روستا مقرر شد که وزارت کشور آزمونی برگزار کند اما از آنجایی که در این دوره، وزارت کشور زمان لازم برای برگزاری آزمون را ندارد، برگزاری آزمون پیش از انتخابات، به صورت استثنائی در این دوره از انتخابات شوراهای شهر و روستا برگزار نمی‌شود.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 289012