توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷
خیز آمریکا برای اشغال موصل
منابع عراقی اعلام کردند ارتش آمریکا در حال ایجاد پایگاه نظامی دائمی در موصل است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، منابع امنیتی عراق اعلام کردند ارتش آمریکا پس از توافق پشت پرده با حیدر العبادی نخست وزیر این کشور در حال ایجاد پایگاه دائمی در شهر موصل مرکز استان نینوی است.

 
بنابر این گزارش، نیروهای آمریکایی در حال بازسازی پایگاه هوایی القیاره در جنوب شهر موصل هستند. آمریکا تعداد زیادی تجهیزات نظامی را وارد این پایگاه کرده و درحال مرمت این پایگاه است که قبلا به دست داعش منهدم شده بود.


این منبع افزود: دلیل حضور آمریکا در این پایگاه اهمیت استراتژیک آن و آموزش نیروهای عراقی و مهار خطراتی است که علیه شهر موصل وجود دارد.

 
نیروهای آمریکایی در تعدادی از مناطق استان از جمله فرودگاه موصل، شهر حمام العلیل و غرب شهر حضور خواهند داشت.

 
مأموریت اصلی این پایگاه حمایت از نیروهای عراقی برای حفظ امنیت و آموزش سربازان و داوطلبان جدید است. این منبع تأکید کرد: پایگاه هوایی القیاره جزو بزرگترین پایگاه‌های هوایی در عراق از نظر پرواز هواپیماها و نقل و اتنقال نظامی خواهد بود.

 
پایگاه هوایی القیاره بین جاده موصل-بغداد واقع است و در نزدیکی شهر نفت‌خیز القیاره است. لازم بذکر است که پایگاه القیاره سال گذشته در عملیات نیروهای حشدالشعبی عراق از اشغال داعش آزاد شده بود.

 
به گفته منابع عراقی آمریکا قصد دارد پایگاه القیاره را به مرکزی برای هدایت عملیات نظامی خود در شمال عراق و همچنین ساماندهی گروه های تروریستی بعثی، داعش، القاعده و تجزیه طلب کرد علیه شیعیان عراق و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران تبدیل کند.
کد مطلب : 231583