توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۰
مرعشی از نیت خیر حجاریان خبر داد
حسین مرعشی از نیّت خیر حجاریان در ارائه طرح حضور مشروط در انتخابات می‌گوید
مرعشی از نیت خیر حجاریان خبر داد
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، «حسین مرعشی»، فعال اصلاح‌طلب و عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی به تازگی در بخشی از یک مصاحبه که سایت اعتمادآنلاین آنرا منتشر کرد، در اشاره به تئوری جدید حجاریان برای حضور مشروط اصلاح‌طلبان در انتخابات اسفند ۹۸ گفته است: جریان اصلاحات حتماً از شرکت در انتخابات طفره نخواهد رفت.
 
او می‌افزاید: دوستانی که می‌گویند مشروط، به خاطر این است که شرایط را بهبود ببخشند. خیلی برایمان سخت است که ظرفیت‌های فراوانی داشته باشیم که به صحنه نیایند یا حذف شوند و ما با لیست‌های حداقلی حداکثر مسئولیت را بپذیریم. [۱]
 
*اینکه حسین مرعشی در مقابل حجاریان موضع معتدلانه‌تری را اخذ کرده است جای خوشوقتی دارد اما نکته اینجاست که آقای مرعشی درباره ملحقات تئوری مشترک حجاریان و تاجزاده صحبت چندانی نکرده است.
 
بر همین مبنا، حجاریان و تاجزاده پیش از این چندین مرتبه اشاره کرده‌اند که در صورت عدم رعایت شروط اصلاح‌طلبان توسط نظام اسلامی (و تأیید نشدن گزینه‌های ضد امنیتی اصلاح‌طلبان در انتخابات)؛ آنها انتخابات را تحریم -و رفتار دشمنانه خود در انتخابات مجلس هفتم و مجلس نهم را تکرار - خواهند کرد.
 
البته ما نمی‌دانیم که نظام اسلامی در صورت تکرار رفتار دشمنانه تحریم انتخابات آیا همانند سابق برخورد خواهد کرد یا خیر؟ اما چیزی که انتظار بود در صحبت‌های مرعشی بیشتر شنیده شود؛ تقبیح شرط‌گذاری برای نظام و مذمت تحریم انتخابات بود.
 
اگرچه مرعشی تأکید کرده است که ما از حضور در انتخابات طفره نمی‌رویم اما همانطور که اشاره شد؛ اخذ موضع در این زمینه نیاز به گام‌های محکمتری نیز دارد.
 
گفتنیست، اصلاح‌طلبانی مثل جلایی‌پور، حجاریان و علی ربیعی صراحتاً در اشاره به سال ۹۸ و ایضا انتخابات پیشِ رو از مقولاتی مثل بی‌ثباتی، رویارویی مردم و نیروهای نظامی و بروز ناآرامی‌های فیزیکی سخن گفته‌اند.
*******
1_ https://etemadonline.com/content/307021
مرجع : مشرق
کد مطلب : 261283