توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۸
آقای روحانی پای امضایتان با مردم هم هستید!
حسن روحانی در جمع سفرا و دیپلماتهای خارجی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب با اشاره به برجام اظهار داشته است که هر چند طرف مقابل از برجام خارج شده است اما ما چون حرف زده ایم و امضا کرده ایم همچنان پای تعهدمان یکطرفه ایستاده ایم؟!
آقای روحانی پای امضایتان با مردم هم هستید!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز حسن روحانی در جمع سفرا و دیپلماتهای خارجی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب با اشاره به برجام اظهار داشته است که هر چند طرف مقابل از برجام خارج شده است اما ما چون حرف زده ایم و امضا کرده ایم همچنان پای تعهدمان یکطرفه ایستاده ایم؟!

بنا بر این گزارش همانطور که در بالا اشاره شد جناب روحانی سرسختی عجیبی به ایفاد تعهد به خارجیان دارند که معلوم نیست چرا باید مردم ایران اسلامی تاوان آن را بدهند و در حالی که برجام از سوی آمریکا پاره شده است و تحریمهای برقرار شده مشکلات معیشتی و گرانی های سرسام آور را برای مردم به ارمغان آورده است ما به آن قراردادها پایبند باشیم؟

به گزارش خبرنگار ما حالا که رئیس جمهور چنین به وعده های خود پایبند هستند باید از ایشان سئوال نماییم که آیا پای امضایشان با مردم کشور خودشان هم، چنین محکم ایستاده اند؟

مروری به وعده ها و بیانیه های انتخاباتی ایشان و اوضاع و احوال کنونی کشور به خوبی این حقیقت را آشکار می نماید. به آنها توجه نمایید:

1- طرح کارورزی در صد روز اول دولت دوازدهم اجرا می شود
2- حفظ تورم تک‌رقمی در دولت آینده صورت می‌گیرد
3- کشور را می‌توان از بیکاری و گرانی نجات داد
4- دولت تدبیر و امید به دنبال این است که آنچنان مردم را از درآمد سرشار کند که اصلاً به یارانه ۴۵ هزار تومانی نیازی نداشته باشند
5- برای بیماران صعب العلاج و درمان بیماری های خاص کارت هوشمند طراحی خواهد شد
6- دولت تدبیر از هرگونه تهمت و تخریب پرهیز خواهد کرد
7- همه تحریم‌های مالی و بانکی و حتی نظامی و موشکی در روز اجرای توافق یکجا برداشته خواهد شد
8- دولت تدبیر و امید نخواهد گذاشت این همه جوان بیکار در مقابل خانواده و فرزندان شرمنده باشند
9- افزایش سقف وام خرید مسکن به 200 میلیون تومان
10- تحقق عدالت درآمدی و زدودن چهره فقر از کشور

به گزارش عصر امروز همانطور که مشاهده می نمایید می توان لیست بلند بالایی از تمام وعده ها و امضاهای رئیس جمهور به مردم ایران منتشر کرد که ما برای اختصار فقط به 10 مورد از آنها اشاره کردیم و این سئوال را از ایشان می پرسیم که جناب آقای روحانی سرانجام این وعده های شما که برخی از آنها در ابتدای سال 92 بیان شده است به کجا رسیده است!

ودر پایان با اشاره به آیاتی از کلام الله مجید به ایشان که شخصی روحانی هستند یادآوری می نماییم که عمل به وعده و تعهد در نزد اسلام چه اهمیت بالایی دارد؟!

خداوند متعال در سوره بقره آیه 177 چنین می فرمایند:
«...و الموفون بعهدهم اذا عاهدوا؛ به پیمان‌های خود زمانی که می‌بندند وفا کننده‌اند.» و از صفات رستگاران از دوزخ و داخل شوندگان به بهشت آن است که امانت‌ها و پیمان‌های خود را رعایت می‌کنند و به آن وفا می‌نمایند.

و در روایتی از حضرت صادق (علیه‌السّلام) منقول است که ایشان فرمودند: "وعده‌ دادن مؤمن به برادر دینی خود نذر لازم است" که معلوم می‌شود وفای به پیمان مردم هم واجب است.

همچنین پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم) در این خصوص می‌فرمایند: «من کان یؤمن بالله و الیوم الاخر فلیف اذا وعد؛ کسی که به خدا و روز جزا ایمان آورده وقتی وعده‌ای می‌دهد باید وفا کند.»

پس جناب آقای رئیس جمهور وفای به عهد از لوازم ایمان به خدا و روز جزا است!
کد مطلب : 251220