توصيه به ديگران
۰
جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۸
بیش از 40 میلیون آمریکایی زیر خط فقر هستند
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به این موضوع که آمریکا در جنگ اقتصادی شکست خواهد خورد، گفت: بیش از 40 میلیون آمریکایی زیر خط فقر هستند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، محمدحسن قدیری‌ابیانه، در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه اظهار کرد: بیش از چهل میلیون آمریکایی زیر خط فقر بوده که از این تعداد نیم میلیون نفر کارتن خواب هستند. همچنین سالانه دو و نیم میلیون نفر به طبقه فقر سقوط می کنند.

 
این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: آمریکا بر مباحث اقتصادی ایران متمرکز کرده است تا جنگ اقتصادی راه بیندازد، اما در این جنگ حتما شکست خواهد خورد.

 
قدیری ابیانه اظهار کرد: با تقسیم درآمدهای سالانه کشور به جمعیت ۸۰ میلیون نفری کشور و ۱۲ماه سال میزان آن به ازای هر ایرانی در هر ماه تولید روزانه ۴ میلیون بشکه نفت یعنی به ازای هر ایرانی ماهانه یک و نیم بشکه؛ صادرات روزانه ۲۳۰۰۰۰۰ بشکه نفت در روز یعنی به ازای هر ایرانی 86% یک بشکه در هر ماه بدست می‌آید.

 
وی افزود: صادرات نفت به ازای هر ایرانی در قبل از انقلاب ۵ برابر صادرات نفت به ازای هر ایرانی بعد از انقلاب قبل از تحریم هاست.

 
این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: صادرات نفت در کویت و قطر و امارات به ازای هر تبعه آنها در یک سال معادل ۶۰ سال صادرات نفت هر ایرانی است؛ همچنین صادرات نفت در عربستان به ازای هر تبعه آن کشور بیش از حدود ۱۲ سال صادرات نفت یک ایرانی است.

 
وی بیان کرد: دولت حدود ۸۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد که به ازای هر ایرانی ۱۰ میلیون تومان است؛ در شرایط تحریمی در حال حاضر صادرات نفت ایران حدود یک میلیون بشکه اعلام شده که یعنی به ازای هر ایرانی در هر سه ماه کمتر از یک بشکه با کسر ۱۴ و نیم درصد سهم شرکت نفت بابت هزینه ها و پروژه‌ است.

 
قدیری ابیانه اظهار کرد: در بودجه سال ۹۷ میزان صادرات نفت، گاز و میعانات گازی حدود ۹۶ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، یعنی به ازای هر ایرانی ماهانه حدود ۱۰۰ هزار تومان؛ همچنین تصور مردم از درآمدها و اختلاس‌ها ده‌ها، صدها و هزاران برابر واقعیت است.

 
وی بیان کرد: بدهی دولت فدرال آمریکا حدود 22 تریلیون دلار معادل 440 سال درآمد نفت ایران است. همچنین جمع بدهی دولت و شرکت‌ها و مردم آمریکا حدود 72 تریلیون دلار معادل 1440 سال درآمد نفت ایران است.

 
این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: بدهی دانشجویان آمریکا حدود 1.6 تریلیون دلار معادل 32 سال درآمد نفت ایران بوده و سرانه بدهی هر آمریکایی حدود 220 هزار دلارمعادل 2 و نیم میلیارد تومان است.

 
وی افزود: بدهی خارجی آمریکا بیش از 6185 میلیارد دلار معادل 124 سال درآمد نفت ایران و افزایش بدهی سالانه دولت فدرال آمریکا یک الی دو تریلیون دلار معادل 20 الی 40 سال درآمد نفت ایران است.

 
قدیری ابیانه اظهار کرد: هزینه دخالت نظامی آمریکا در منطقه خاورمیانه 7 تریلیون دلار معادل 140 سال درآمد نفت ایران است.معتقدم باید تمام دلارهای چاپ شده و موجود در جهان را هم جزو بدهی های آمریکا محسوب کرد.

 
وی خاطرنشان کرد: در محاسبات درآمد سالانه نفت ایران 50 میلیارد دلار فرض شده است. همچنین این بدهی‌های آمریکا که اعلام شده به نقل از سایت رسمی بدهی‌های لحظه‌ای آمریکا استخراج شده است.

 
ادامه دارد ...
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 265720